“Децентралізація в деталях”: на питання мешканців Часів Яру, сіл Калінінки і Миколаївки відповідає місцевий експерт

Семаковська Тетяна 14:33, 2 Серпня 2017

Процес об’єднання Часовоярської громади триває майже три роки і зайшов в тупикову ситуацію. Мешканці села Калінінка, які згодні увійти до територіальної громади, а також жителя села Миколаївка, мають свої запитання до експерту. Який погляд на це має політолог та економіко-правовий експерт Петро Тутов у наступному матеріалі проекту “Децентралізація в деталях”.

З коментаріями Петра Тутова на запитання Опитненьскої,Іванівськіої, Покровської, Зайцівської, Клинівської сільрад та вже створеної Сіверської ОТГ ми знайомили читачів у минулих матеріалах. Зараз експерт коментує побоювання мешканців Часів Яру та сіл Миколаївки і Калінінки.

 Думки експерта на призупинений процес децентралізації у Часів Ярі

Питання по формуванню Часовоярської територіальної громади дійсно на сьогоднішній час не вирішено. За перспективним планом у громаду повинні увійти місто Часів Яр та сільські ради – Миколаївська, Калінінська, Марківська та Предтеченська. Мешканці сільських рад Костянтинівського району –   Марково, Предтечено, Миколаївка практично відмовились входити у Часовоярську громаду, депутатський корпус також не приймає ніяких рішень.

Виникло непорозуміння між виконавчою владою, депутатським корпусом та бюджетоутворюючим підприємством. Треб або проводити позачергові вибори, але на мій погляд, це маловирогідно. Вірніше було б саме сформувати нову територіальну громаду, де провести вибори у місцеву владу та почати вирішувати проблеми.

Почекаємо подальших дій від керівництва Донецької обласної держадміністрації. Моя думка, що згідно Закону, добровільність – це головний фактор, тому бажання сельчан треба враховувати. А територіально до Часовоярської громади більш всього підходять дві сільради – Миколаївська та Калінінська, за кількістю населення, громада також може бути спроможною. До того ж мешканці цих сіл працюють саме в Часовому Ярі. З цього можна було б розпочати. Після об’єднання міста та двох сільрад, можливо інші також б увійшли у громаду.

 

Навіщо міняти територіальний існуючий устрій, якщо можливо віддати функцію розподілу фінансів на місця і так?

“Згідно змінам до Податкового Кодексу на сьогоднішній час 60% податку на доходи фізичних осіб і так поступають до місцевих громад. Якщо говорити про додаткові субвенції і дотації від держави для тих громад, які увійшли до Перспективного плану, то їх отримати без утворення об’єднаної територіальної громади не можливо.

Якщо буде територіальна громада з містом Часів Яр та села Калінінка, чи буде налагоджено транспортне сполучення з селом?

“Бюджет Часів Яру цілком прибутковий, з об’єднанням з селом, сума власних доходів тільки збільшиться. Маючі фінансові кошти, депутатський корпус повинен розглядати питання забезпечення сельчан маршрутним таксі: введення комунального транспорту, чи надання такої можливості комерційним перевізникам, у випадку високого тарифу – компенсувати частини витрат перевізникам за рахунок місцевого бюджету, забезпечувати перевезення пільгової категорії.

Чи залишаться школи в селах?

“Реформа освіти йде своєю чергою. В її рамках в Часовому Ярі зараз ремонтують загальноосвітню школу №17, яка в майбутньому стане опорною. Оптимізація навчальних закладів неизбежна. Але початкові класи, я думаю залишаться в селах, в старші класи дітей будуть возити в опорну школу.

Мешканці села Миколаївка скаржаться, що їх не приймають у лікарнях Бахмуту та Часів Яру

“Сельчани Миколаївки відносяться, як раз до Костянтинівської лікарні. Після об’єднання з Часів Яром, мешканці будуть належать до Часовоярської лікарні. Це ще раз говорить о прискоренні проведення реформи децентралізації Часовоярської громади, щоб люди змогли отримувати якісні медичні послуги.

 150 2c28f be3cb be3a4

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]