“Децентралізація в деталях”: на запитання мешканців Соледарської ОТГ відповідає місцевий експерт

Семаковська Тетяна 11:48, 4 Серпня 2017

Соледарська ОТГ існує більше півроку. Є позитивні зміни, які вдалось зробити та їх відмічають і люди. Але є й проблеми. Як їх вирішувати, на що звернути увагу, щоб скоріше стати спроможною громадою коментує політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов.

З коментаріями Петра Тутова на запитання Опитненьскої,Іванівськіої, Покровської,Зайцівської,Клинівської сільрад, вже сформованої Сіверської ОТГ та міста Часів Яру ми знайомили читачів у минулих матеріалах. Зараз експерт коментує побоювання мешканців Сіверської ОТГ.

Мешканці Соледарської ОТГ скаржаться на погане водопостачання, погані дороги, неналежне транспортне забезпечення.

Соледарська ОТГ мала найкращі умови при її формуванні. Рішення про її створення було прийняте ще у 2015 році майже за півтора року до виборів. За цей час можна було розробити програму розвитку, скласти структуру виконкому, шукати і займатися грантовими проектами… Нажаль, після виборів громада почала життя майже з “чистого аркуша”. Тому процес становлення громади йде дуже складно. Проблема водопостачання є одною із головних, бо знос водогонів складає 86 %. Для її вирішення було створено комунальне підприємство, яке займається обслуговуванням та ремонтом водогонів. Зараз укріплюється його матеріальна база. На сесії депутатами було прийнято рішення щодо придбання нового екскаватора. Безумовно, це позитивні напрацювання, але їх можна було б вирішувати одночасно з прийняттям водоводу на баланс громади від попереднього власника КП «Бахмутвода». Дуже повільно вирішується питання з ремонтом доріг, бо більшість із них ще стоїть на балансі облавтодору та ін. Не вирішено питання транспортного забезпечення сіл Васюківка, Никифорівка, Федорівка, Роздолівка та інші. Соледарська громада фінансово спроможна і будемо сподіватися, що ці проблеми поступово будуть вирішені.

 

Чи можливий економічний розвиток Соледарської ОТГ: створення нових робочих місць?

Створення нових робочих місць – це проблема усіх громад, особливо в сільській місцевості. Над цим питанням повинен працювати весь керівний склад громади. Для цього необхідно прийняти відповідну структуру апарату управління міськради та відповідних управлінь, які б забезпечили ефективну роботу за відповідними напрямками. Зараз сформовані фінуправління, відділи: освіти, охорони здоров’я, туризму та інші. Є й відділ економіки, але в його штаті, в порівнянні з іншими структурами, усього три посадовці. Тому чи зможуть вони ефективно займатись економікою громади, проектними програмами? Є питання й по заступниках голови. Згідно штатного розкладу прийнятого у січні 2017 року їх три. Один із них повинен займатись питаннями економічної політики та інвестиціями, що саме і сприятиме створенню робочих місць, поповненню бюджетних надходжень та інше. Нажаль, ця посада й досі вакантна. Депутатський корпус сформований з різних політичних сил. Між головою та депутатами не завжди є порозуміння, тому ці питання не вирішуються. Треба якнайскоріше виходити з цієї ситуації, та спільно працювати на благо усієї громади!

Чи можливе збереження єдиного працюючого підприємства ДП “Артемсіль”?

Державне підприємство «Артемсіль» – головний платник податків до міського бюджету і є бюджетоутворюючим підприємством. За перше півріччя від нього до бюджету міськради надійшло більш як 40 мільйонів гривень – це податок з доходів фізичних осіб, орендна плата за землю та інші. Із таким підприємством потрібно тісно співпрацювати, налагоджувати ефективні комунікації, знати його потреби, у т.ч. внутрішні, та працювати на випередження.

Мешканці скаржаться на брак лікарів у громаді.

Місцева лікарня вже взята на баланс громади, але зараз існує проблема браку лікарів. Для її вирішення було прийняте рішення ради – надавати лікарям, які згодні працювати в Соледарській ОТГ службові квартири, терміном на 10 років. Для забезпечення мешканців спеціалізованими медичними послугами , на мій погляд, до створення власної бази требо було своєчасно укласти договори з Бахмутською лікарнею. Депутати виправили цю помилку. На останній сесії вони прийняли рішення щодо перерахування субвенції у сумі три мільйони гривень, але в Бахмуті підрахували, що вартість таких послуг складає шість мільйонів. Тому потрібно спільно обговорювати це питання – рахувати відвідування мешканців Соледарської ОТГ, тим паче, що практика вирішення цього питання у нас є, на прикладі взаємовідносин району та міста.

Мешканці села Бахмутське відмічають позитивні зміни.

На сільських територіях працюють сільгосппідприємства та фермерські господарства, які й формують бюджет. Виконавчі органи громади повинні сприяти розвитку сільського бізнесу. Є надія, що будуть складатись проекти на участь у грантах для фінансування і створення переробних підприємств та ін. Але, поки участь бізнесу сільського регіону в даних проектах вкрай низька. В обласному конкурсі “Донецький куркуль” прийняли участь лише два представники з району. Тобто є резерви, треба вчити людей та залучати грантові програми для досягнення спроможності усієї громади. Для збільшення надходжень до бюджету потрібна й інвентаризація сільськогосподарських земель.

 150 2c28f 16ffd

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]