Що бахмутчани знають про майбутню Бахмутську громаду? (Відеоопитування)

Семаковська Тетяна 16:05, 9 Серпня 2017

Бахмутська громада готується до об’єднання. Проводяться ремонти соціальних, медичних, освітніх закладів, ремонтують водопроводи, громада приймає участь у грантових програмах – національного, районного та міжнародного рівнів. Мешканці сільських територій очікують на об’єднання та сподіваються на позитивні зміни. Під час опитування з’ясувалося, що пересічні бахмутчани, на жаль, мало, знають про реформу децентралізації, питання які турбують городян більше пов’язані з розподілом бюджету.

З коментарями політолога та економіко-правовий експерт Петра Тутова на запитання мешканців Опитненьскої, Іванівськіої, Покровської, Зайцівської, Клинівської сільрад, вже сформованоїСіверськоїОТГ та Соледарської ОТГ, міста Часів Яру,ми знайомили читачів у минулих матеріалах проекту «Децентралізація в деталях». Зараз експерт коментує питання мешканців майбутньої Бахмутської громади.

«Бюджет буде загальний, дотаційні села так і залишаться бідними. Місто також не виграє в даній ситуації» – міркування бахмутчан

«Бюджет дійсно буде загальний, та буде наповнюватись, як із міста, так і з сільських територій. Головне те, що села приходять не з «порожніми руками». Загальна територія сільських територій приблизно 39 тисяч гектарів. А це надходження за надра, за використання землі, податок з доходів фізичних осіб по сільськогосподарським підприємствам. Також треба утворювати переробні підприємства, що також буде наповнювати бюджет. А ось питання, як ефективно буде розподілятись та використовуватись бюджет, буде залежати від депутатського корпусу майбутньої громади».

Мешканці  Бахмута не згодні з територіальним діленням майбутньої громади: ті села, які знаходяться далеко об’єднуються з Бахмутом, ті, котрі розташовані близько, відійшли до Соледарської ОТГ

Формування територіальних громад відбувається згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і Перспективному плану. Це безумовно торкнеться звичайного життя мешканців, але цей стереотип треба подолати. Громади об’єднуються відповідно до певних критеріїв: спільність меж, кількість населення, віддаленість від адміністративного центру. Відстань до центра має бути не більше 30 кілометрів, тобто люди повинні отримувати якісні послуги. До речі, Законом обумовлено, що ті території, які не зможуть досягнути економічної спроможності, будуть переформовані до іншої громади. Але, я впевнений, що наша Бахмутська громада має великий потенціал та ми зможемо збудувати спроможну громаду.

Бахмутчани турбуються за мешканців селища Опитного: чи отримують вони давно очікуваний тролейбусний маршрут?

«Питання транспортного забезпечення стоїть набагато ширше. Зараз у цій сфері існує декілька проблем, та вони торкаються не лише селища Опитного. По-перше, це стан доріг. Ті дороги, які знаходяться на балансі Автодору, ні сільради, ні місто ремонтувати немає права. Після об’єднання усі шляхи перейдуть на баланс громади. Можливо, буде створено комунальне підприємство, яке буде ремонтувати дороги. До речі, це наддасть можливість проводити ямковий ремонт, бо знайти такого підрядника дуже складно. По-друге, нерегульовані залізничні переїзди. Керівництво Бахмутської міськради над цим питанням працює, та воно повинно позитивно вирішиться. Що торкається пільг – після об’єднання усі мешканці громади будуть мати право на пільговий проїзд у міському транспорті. Стосовно тролейбусного маршруту – дійсно розглядається проект подовження маршруту до селища Опитного, він коштує більше 100 мільйона гривень, фінансуватись буде з обласного чи державного бюджетів. Такий маршрут об’єднає всі вокзали, стане зручніше для всіх мешканців. Будувати маршрут за рахунок майбутньої громади, на мою думку, економічно не обґрунтований. Але рішення будуть приймати депутати нової громади.

Керівний склад сільрад буде скорочено – вирішувати проблеми в селах буде складніше

Згідно реформи децентралізації у сільрадах будуть працювати старости. При чому їх роль становиться набагато ширше. Також, старости повинні звітуватись перед своїми жителями один раз на квартал, один раз перед виконкомом. До того ж староста входить до складу виконкому, а це надає можливість доносити суі питання, які виникають у його мешканців та ефективно їх вирішувати.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]