Громадськість пропонує запровадити пільгову стерилізацію домашніх тварин (Відео)

Семаковська Тетяна 16:23, 6 Жовтня 2017

В рамках роботи клубу «Ефективне місто» в Бахмуті громадськість і представники міськради обговорили спільні дії у вирішенні проблеми безпритульних тварин. Визначили план на найближчі три місяці за схемою «відлов, стерилізація, випуск», з відповідальними по кожному пункту. Для зниження кількості безпритульних тварин на вулицях Бахмута громадськість запропонувала представникам міськради запровадити в місті пільгову стерилізацію для домашніх тварин, розробити правила поводження з тваринами та впровадити реєстрацію домашніх тварин.

Перше засідання клубу, який після публічної лекції запропонували створити координатори руху «Сильні громади», відвідали волонтери Бахмутського товариства захисту тварин «Лада», заступник міського голови, що відповідає за сферу ЖКГ Федір Федоров, представник Управління міського господарства та капітального розвитку Наталя Нещерет, що також займається цією сферою. В обговоренні взяла участь депутат Бахмутської міськради Вікторія Лещінер, помічник народного депутата К.Матейченка Віктор Буслов, представники ГО «Бахмутська Фортеця».

Заступник міського голови пояснив, що найближчим часом для комунального підприємства буде закуплено обладнання для відлову тварин. Коли воно з’явиться, можна буде відловлювати безпритульних собак для стерилізації. Вирішили, що перетримання тварин забезпечать волонтери на стерилізаційному майданчику, потім, якщо тварин не прилаштують, то повернуть у середовище проживання. Для перетримки та відлову треба придбати декілька кліток, які домовилися закупити через Комбінат комунальних підприємств.

Аналізуючи причину росту популяції безпритульних тварин, учасники клубу зосередилися на методах впливу. Стало зрозуміло, що за міською програмою всі заходи направлені на тварин, що вже на вулиці, але мало уваги приділяється культурі стерилізації домашніх тварин, просвітницьким заходам. Бо саме не відповідальні господарі викидають кошенят і цуценят на вулицю, відмовляючись стерилізувати. Ідею по впровадженню пільгової стерилізації домашніх тварин для популяризації підтримали волонтери та депутат міської ради Вікторія Лещінер.

«Телефон гарячої лінії нашої організації зараз знаходиться у мене. Кожного дня я отримую від трьох до шести дзвінків, про те що на вулицю викинули кошенят та щенят, люди просять їх забрати і прилаштувати, але ми не можемо впоратися з такою кількістю. Крім того, люди часто дзвонять, щоб дізнатися про стерилізацію, часто питають чи немає можливості стерилізувати пільгово», – відмітила керівник ГО «Бахмутське товариство захисту тварин «Лада» Марина Шажко.

Координатори «Сильних громад» запропонували виділити 10 тисяч гривень на співфінансування стерилізації домашніх тварин. На умовах 50 на 50 можна буде простерилізувати 50 тварин. Активісти наголосили, що така акція не тільки буде спонукати людей стерилізувати домашніх тварин, але й популяризує метод стерилізації. Можливість буде актуальна для соціальних опікунів, які не тримають тварин вдома, а піклуються за ними біля багатоповерхівок та на підприємствах. Громадськість запропонувала підготувати проект рішення, щоб затвердити зміни щодо пільгової стерилізації в міській програмі гуманного регулювання чисельності домашніх тварин. Федоров зазначив, що цю ідею має обговорити в міськраді і дасть відповідь за декілька днів.

В процесі зустрічі домовилися, що на наступне засідання спільно розроблять проект рішення по утриманню домашніх тварин, де треба передбачити запровадження обов’язкової реєстрації, створення майданчиків для вигулу тварин, прописати правила вигулу.

Обговорювалося питання створення притулку для тварин в рамках комунального підприємства, але на новій території. Волонтери оголосили свої вимоги, що у разі переїзду та призначення нового керівництва, захисники тварин хочуть мати вплив на стратегічні рішення і контроль за використанням фінансів.

Федоров зазначив, що на сьогодні вважає за потрібне перенести майданчик на вулицю Трудову, там є обрана територія, почати робити за бюджетні кошти проект, виділяти земельну ділянку, а в майбутньому представник захисників тварин зможе очолити цю частину роботи комунального підприємства, щоб організувати діяльність притулку.

Проект “Ефективне місто” реалізується спільно з Studena NGO в рамкахUCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна.      

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]