Бахмутський район виділив майже один мільйон гривень на підтримку громадських ініціатив

Семаковська Тетяна 13:00, 3 Листопада 2017

За результатами конкурсу від Бахмутського району щодо підтримки соціальних, громадських ініціатив, малого та середнього бізнесу, екологічних проектів обрали переможців. Майже один мільйон гривень отримали громадські організації на впровадження соціальних проектів по Бахмутському району. Переможців серед бізнесменів та природоохоронних проектів оголосять пізніше. Але з реалізацією деяких проектів є проблеми.

Ще влітку керівництво Бахмутського району запровадило Програму надання фінансової підтримки для малого та середнього бізнесу, громадських ініціатив на вирішення соціальних та екологічних проблем Бахмутського району. З бюджету виділили майже чотири мільйони гривень, але поки переможців оголосили лише в номінації соціальних проблем.

Визначили 17 переможців, на загальну суму 873,5 тисячі гривень. Самою активною громадською організацією виявилась ГО “Чарівні руни”, які виграли один власний проект та ще сім, як координатори, в інших селах та місті Сіверськ. Загальна сума проектів складає більше 400 тисяч гривень. В рамках цих проектів мешканці Сіверська, Кліщіївка та Різніковки установлять нові вікна у дитячих садочках, придбають спортивне та ігрове обладнання, облаштують сільський парк, сільський музей.

Керівник ГО “Чарівні руни”,  Андрій Тимчак розповів про їх проект – “Лемко-центр запрошує”:

“Ми досягли домовленості з представниками влади, донесли до них, що “Лемко-центр” зараз на часі. Звісно, ми вже давно існуємо, працюємо. Що таке “Лемко-центр”? Це – місто, де люди приходять зі своїми ідеям та вміють їх втілювати. Тепер ми зможемо облаштувати приміщення акустичною системою, прожектором, та можна буде збиратись не тільки на вулиці, а ще й в приміщенні”.

Нагадаємо, що Званівська  ОТГ вже обрала міського голову та депутатів.

Також за допомогою коштів Бахмутського району село Миронівське отримає освітлення, проект буде реалізовувати ГО “АМЕР”, Зеленопільський сільський клуб буде мати нові крісла, у Світлодарьській школі відновиться майстерня.

Декілька проектів буде реалізовано у Сіверську. Так, громадську організацію  “Для людей” підтримали по двом напрямкам – створення дитячого майданчику та облаштування вуличної території для територіального центру соціальних послуг.

“На жаль, ми не можемо поки начати реалізовувати наші проекти, бо ведемо переговори з міською владою Сіверської ОТГ. Хоча на момент надання заявок, мали листи підтримки від них. Зараз не можемо визначитись з місцем розташування дитячого майданчика та шукаємо зручне місце для розташування альтанки для відвідувачів терцентру” – розповіла Олена Руденко, керівник ГО “Для людей”.

На отримання фінансової підтримки для малого та середнього бізнесу приймали участь три кандидати – СОК “Чубарич” – пункт прийому коров’ячого молока, СОК “Агро-Альянс” – фасування молочних продуктів, ФОП Колісниченко В.О. – “Берестівський молочар”. Однак, усім учасникам комісія рекомендувала допрацювати проекти.

Засідання комісії по конкурсному відбору природоохоронних проектів перенесено, поки не відомо на яку дату. В даній категорії подавали заявку представники ГО “Успішна громада” з Часів Яру, з проектом “Благоустрій зони відпочинку “Золота рибка”.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]