Кожний голос важливий! Залишилось п’ять днів! Підтримай вподобаний проект по бюджету участі!

Семаковська Тетяна 12:36, 6 Листопада 2017

В Бахмуті вперше втілюється бюджету участі – коли саме громада приймає рішення, куди витратити кошті місцевого бюджету. І хоча серед проектів багато таких, які направлені на вирішення власних потреб, є і ті, що задовольняють потреби усієї громади. Якщо ти хочеш мати чистий пляж біля ставка “Північний”, щоб місто мало інформативні таблички про історичні місця, щоб молодь могла створювати відеоролики у сучасній студії, щоб діти з вадами слуху мали змогу навчатись з сурдопедагогом, щоб безпритульні тварини мали домівку, то голосуй прямо тут і зараз.  

На момент подання проектів їх було 34, після проведення презентації кожним автором власної ініціативи – залишилось 32. Бахмутський краєзнавчий музей з трьох проектів зробив один.

До закінчення голосування за проекти по громадському бюджету залишилось п’ять днів. Станом на сьогодні проголосувало 1335 мешканців Бахмуту, віддано 3910 голосів (ці дані постійно змінюються), кожна людина має право проголосувати за п’ять вподобаних проектів. Не всі використовують всі п’ять голосів.

Приємно відзначити, що серед лідерів є проекти, у випадку перемоги яких, вигоду отримує вся громада Бахмута, наприклад, це створення інформаційних табличок про історію міста, побудова додаткових вольєрів та покращення умов праці на стерилізаційному майданчику.

IMG 7177 6b40d

Михайло Дедунов під час презентації проекту “Інфо Точка” – інформаційні таблички

IMG 7182 d0460

Катерина Арисой презентує проект стосовно побудови додаткових вольєрів для безпритульних тварин

Найбільше голосів поки набирає проект “Простір відпочинку біля ставка “Північний” – 224 голоси. На другому місці по кількості голосів не менш соціально значущий проект – “З надією у майбутнє”, створення кабінету сурдопедагогу для дітей з вадами слуху – 221 голоси. І це не зважаючи на те, що спочатку проект отримав саме від Управління освіти Бахмутської ради негативний висновок. І лише завдяки, наполегливим переконанням секретарю Бахмутської міськради Світлани Кіщенко, проект потрапив на голосування.

IMG 7149 17a63

Ганна Очкурова бажає, щоб біля ставка “Північний” завжди було зручно та чисто

Далі проекти набирають більш-менш однакову кількість голосів. Так, всі чотири проекти, направлені на переоснащення та покращення благоустрою території Бахмутської центральної районної лікарні мають майже по 200 голосів.

Серед 12-ти проектів у сфері “Освіта” – два проекти від УВК №11 – сучасна бібліотека та шкільний стадіон наближаються до 200 голосів. Також два дитячих садочки “Кульбабка” та “Зірочка” набирають майже по 100 голосів.

Ті проекти, які за кошти усієї громади мають намір вирішити власні потреби, наприклад провести ремонти у приміщенні ОСББ, придбати комп’ютерну техніку, облаштувати кімнату кухонними гарнітуром, також не відстають. Майже всі  вони вже мають 200 голосів.

На жаль, цікавий проект від школи №18 «NewMediaSchooL» – інформаційний медіа-ресурс для сучасної учнівської молоді, поки не набирає достатньої кількості голосів для перемоги. Хоча ініціатор проекту використовує різні засоби, щоб залучити підтримку, зробив навіть мотивуючий відеоролік.

IMG 7179 530ab

Андрій Кузнєцов пропонує підтримати проект щодо створення сучасної  інформаційно-медійної студії

Проект Наталі Зубар, щодо створення секції фітнесу та настільного тенісу для людей з ураженням опорно-рухового апарату, поки набрав незначну кількість голосів.

Не будь байдужим, проголосуй за проект, який вважаєш важливим та необхідним для людей!!! Проголосуй прямо зараз!!!

Підтримати вподобаний проект та переглянути детальну статистику за результатами голосування можна тут. Дуже зручно голосувати через систему ПриватБанк.

Також голосувати можна й у приміщенні Бахмутської міської ради. При собі обов’язково мати паспорт.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]