Завітай на Бахмутську сесію – узнай, за що голосують депутати

Семаковська Тетяна 15:55, 21 Листопада 2017

Координатори руху “Сильні громади” у постійній рубриці “Маєш право” підготовували короткий огляд проектів рішень, які будуть завтра розглядатись на пленарному засіданні Бахмутської міської ради. Депутати планують надати дозволи на розробку земельних документацій, продажу комунальної землі, розглянуть петицію стосовно створення нового автобусного маршруту. Сесія відбудеться завтра, 22 листопада, початок о 9.00 у приміщенні Бахмутської міськради, відвідати засідання може кожен бажаючий.

На розгляд депутатів надається звіт про роботу КП “Бахмутелектротранс” за друге півріччя 2016 – перше півріччя 2017 року. За 2016 рік підприємство спрацювало з прибутком – 78 тисяч гривень. А ось за перше півріччя 2017 року – отримало збиток більше двох мільйонів гривень, і це не зважаючи на те, що підприємство одержало компенсації у сумі 5,6 мільйонів гривень за пільговий проїзд, та фінансової підтримки майже півмільйона гривень.

За відповідний період КП “Бахмутелектротранс” здійснило ремонтів тролейбусів, контактної мережі, замінило систему освітлення на території приміщення на загальну суму майже на 3,5 мільйона гривень. Також розроблено робочий проект будівництва 8-го маршруту до с. Опитне на суму 250 тисяч гривень.

Після сесії комунальна власність громади Бахмута має поповнитися різним майном.

Так, сцену, яку київська ГО “Гараж Генг” за допомогою місцевих активістів  зробила у верхньому парку ще влітку, передають у комунальну власність.

Ще весною, депутати почали користуватись електронною системою голосування “Вече”, рішенням цієї сесії все обладнання буде безоплатно передано у комунальну власність територіальної громади м. Бахмута від керівника проекту UCBI Стівейтер М. на загальну суму майже 320 тисяч гривень.

Управління освіти зможе отримати від Управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації тренажерне обладнання на загальну суму 6,3 мільйона гривень.

В Бахмуті з’явиться ще одна можливість участі громади у місцевому самоврядуванні. Депутати затвердять Положення про проведення громадської експертизи. Пропозиції від громадськості – координатору руху “Сильні громади” Ганни Бокової щодо корегування Положення були враховані ні всі. Терміни надання відповіді ініціатору громадської експертизи були відкориговані у відповідності з Постановою КМУ: пропозиції, надані від громадськості не будуть мати “рекомендаційний характер”. А ось пропозиція інформувати про хід експертизи депутатів, ЗМІ та громадян під час пленарних засідань в розділі “Різне” не знайшла відгуку серед представників органів місцевого самоврядування. Депутати вважають що це буде додаткове навантаження, яке завадить спокійній роботі виконкому.

Тепер у Бахмуті буде тільки одна спортивна школа, бо навчальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа  №2» буде приєднана до спортивної школи №1.

КП «Бахмутська житлова управляюча компанія» згідно рішення Артемівського міськрайонного суду отримає у власність однокімнатну квартиру по провулку Ватутіна, у зв’язку з тим, що жінка, у минулому її власниця, померла.

Згідно проектів рішень на завтрашній сесії гуртожиток та тенісний корт, по вулиці Південній, 2, передається Інституту іноземних мов, а ось котельна на пелетах буде передана до складу об’єкта концесії ТОВ «Бахмут-Енергія».

На сесії буде розглянута петиція щодо створення автобусного маршруту між новим ринком, вулицею  Маріупольською і центральною частиною міста у зв’язку  зі  збільшенням населення. На депутатських комісіях даний проект був підтриманий депутатами.

Комунальна земельна ділянка по вул. Незалежності, 83, площею 0,3 га буде продана СФГ “Максимус-1”. Депутати, як раз на сесії, дадуть згоду на проведення її експертної грошової оцінки для обслуговування об’єктів нерухомого майна, нежитлової будівлі. Нагадаємо, що СФГ “Максимус-1” належить Юрію Пластуну, братові голові Бахмутської районої ради – Євгену Пластуну.

пластун 2e044

ФОП Галактіонова Г.С. зможе придбати земельну ділянку у громади Бахмута за адресою вул.Торгова, 67, площею 69 м2 за ціною 36 тисяч гривень.

фоп 1c778

Депутати нададуть Управлінню розвитку міського господарства та капбудівництва дозвіл на розробку проектів землеустрою по вул. Трудова, 18-а для будівництва притулку для безпритульних тварин.

Цього рішення волонтери з ГО “Лада” та усі небайдужі мешканці Бахмуту давно очікують. Сподіваємось, що і будівництво самого притулку також розпочнеться у найближчий час.

Цим же рішенням ТОВ “Бахмут-Енергія” отримає дозволи на розробку технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок для розташування модульних котельних за адресами: вул. Декабристів, 39, вул. Захисників України, 27 та вул. Леваневського, 164.

Вносяться зміни до Програми економічного і соціального розвитку та до Програми розвитку малого і середнього бізнесу.

Буде затверджено новий перелік підприємств, організацій та закладів, що перебувають у комунальній власності Бахмуту.

Більш детальніше з проектами рішень можна ознайомитись тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]