В Горлівському інязі проходить форум студентських лідерів зі Сходу та Заходу України

Семаковська Тетяна 14:53, 28 Листопада 2017

На базі Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального заходу «Донбаський державний педагогічний університет» відбувається «ІІ Forum of Students‘ SelfGovernment». Триденний форум лідерів студентського самоврядування зібрав молодь з Києва, Львова, Краматорська, Попасної, Бахмута, Покровська, Авдіївки. Всього захід налічує 90 учасників, 30 з яких гості міста.

Уже вдруге за ініціативи Ін’язу найпрогресивніші студенти зі Сходу та Заходу України зустрілися на Бахмутській землі, щоб поділитися громадським досвідом, обмінятися планами на майбутнє та дізнатися більше одне про одного. Реалізація програми Форуму триває у плідній співпраці з проектом «Зміцнення громадської довіри» UCBI ІІ, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

IMG 9794 cc7ef

«Судячи з активності учасників, потенціал Форуму є дуже високим. Тож наступного року ми плануємо провести вже Міжнародний форум і залучити для цього закордонних студентів», – підкреслює директор ГІІМ Євгенія Бєліцька.

Найголовнішим результатом роботи Форуму-2016 стало підписання резолюції щодо важливості та необхідності проведення подібних заходів для розвитку студентського самоврядування в Україні.

Програма цього року пропонує учасникам ефективний обмін досвідом молодих лідерів Донбасу та України, напрацювання спільних дій щодо розвитку студентського самоврядування, тренінги з особистісного зростання та інформацію про сучасні можливості розвитку кожного студента як в Україні, так і у світі в цілому.

Сьогодні початком другого дня форуму стала панельна дискусія «Роль молоді – в житті громади!», в рамках якої відбулася презентація проекту «Школа юного громадянина», що реалізувала цього року ГО «Бахмутська Фортеця».

IMG 9864 b6caf

Студенти обговорили можливості участі в місцевому самоврядуванні, а найактивніші спробували себе в ролі кандидатів у депутати міськради. Зацікавленість і рівень обізнаності аудиторії був різний. Хтось вперше почув про те як знайти свого депутата і звернутися з ініціативою до міськради, а хтось вже неодноразово подавав петиції. Студентка з Києва Іванка, що навчається в Таврійському національному університеті, розказала, що в своїй передвиборчій кампанії спиралася б на три принципи – запобігання незаконної забудови, ремонти навчальних закладів, створення дієвої і незалежної студентської ради.

IMG 9863 b5808

«Наша студентська рада молода, ми тільки створилися, але всі дуже активні. Наш корпус і гуртожиток розміщені в старих приміщеннях, які буквально розсипаються. Щоб донести це до місцевої влади, ми ходили виступати на сесію. Нажаль, до нас не просто не захотіли прислухатися, але й вимусили покинути приміщення, що є прямим порушенням закону. Студентське самоврядування не має належного впливу на владу в громаді і це потрібно змінювати!»

Свої пропозиції на майбутню роботу в якості депутатів також надав учень НВК №11 Матвій. Хлопець вважає, що зараз необхідно створювати можливості для навчання IT-технологіям. В цьому є майбутнє.

«Кружки в яких можна вивчити мови програмування і навчитися створювати елементарні програми мають працювати при кожній школі. Це не тільки особиста навичка, що допоможе людини заробляти гарні гроші за свою роботу, але й можливість для розвитку економіки міста і держави», – вважає хлопець.

IMG 9869 d8504

 Учасник «Школи юного громадянина» автор петиції по запуску нового автобусного маршруту студент інязу Аркадій Петросян розказав присутнім про свій досвід, що здобув у рамках проекту, та зауважив на особисту відповідальність кожного громадянина у процесах, що відбуваються сьогодні в Україні.

Форум триває три дні завтра буде офіційне закриття, але студенти говорять, що отримані контакти будуть використовувати заради подальшої взаємодії та співпраці.  

IMG 9867 5eba6

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]