Новий закон про освіту вступив в дію: що змінить реформа освіти в Україні?

Семаковська Тетяна 23:54, 18 Грудня 2017

У вересні прийнято новий Закон України “Про освіту”. Які нові можливості надає даний Закон розбиралися наші журналісти під час візиту до Києва, на зустрічі, яку організувала ГО “Асоціація міст України” для регіональних журналістів. Пояснення та коментарі надала аналітик ГО “АМУ” з питань освіти Людмила Мозгова.

Для здобувачів освіти (учні, вихованці, студенти)

 1. Держава буде частково перераховувати кошти на здобуття загальної освіти у приватних навчальних закладах, тобто тепер “кошти йдуть за дитиною”.

 2. Запроваджується 12-річне навчання, але у вищій школі ступень бакалавра можна буде отримати за період на один рік менше, ніж сьогодні, то по суті відбувається порівняння.

 3. Надана можливість здобуття освіти за індивідуальною траєкторією – формальною – державна, з отриманням освітнього документу, інформальної (самоосвіта) та неформальною – не передбачає отримання освітнього документу.

освтиа 6c43eЛюдмила Мозгова входить до робочої групи, яка займається розробкою та прийняттям нормативниз актів України про освіту

Для закладів освіти:

 1. Надається фінансова,академічна, організаційна та кадрова автономія.

 2. Запроваджується інституційний аудит – раз на 10 років, позаплановий якщо є запит. Тепер управління освіти не будуть втручатись в діяльність освітних закладів.

 3. Запроваджується надавати платні освітні послуги, та отримані прибутки за ними не будуть вилучатись до бюджету.

 4. На офіційному сайті закладу буде відображена вся інформація про керівний склад, заступників, рівень кваліфікації, досвід педагогичної діяльності, що дозволить батькам прозоро вибирати освітній заклад.

 5. Запроваджується громадська акредитація освітнього закладу, з метою формування його позитивного іміджу.

5555 613dfДля засновників:

 1. Органи місцевого самоврядування будуть спільно приймати рішення щодо організації процесу здобуття початкової, базової та профільної освіти.

 2. Надається право створювати ресурсні центри з інклюзивної освіти. Такі центри будуть працювати і з батьківським середовищем, і з педагогами, щоб змінювати філософію сприйняття особливих дітей.

 3. Збережено право засновників на реорганізація закладу.

 4. ОМС забезпечують безоплатним харчуванням та компенсацію проїзду лише для пільгових категорій учнів.

Вперше, передбачена можливість державної субвенції на розвиток дошкільної і позашкільної освіти. І хоча в бюджеті на 2018 рік таких заходів не закладено, але є право це роботи на наступні роки.

Для педагогичних працівників:

 1. Керівника навчального закладу буде призначати засновник цього закладу, за результатами конкурсного відбору. Для комунального закладу – це орган місцевого самоврядування, для приватного – власник закладу. Керівник обирається строком не більш чим на два строки (12 років).

 2. Сам керівник здобуває кадрову автономію, він визначає, які працівники будуть працювати в його команді, зможе оновлювати освітню програму.

 3. Запроваджується сертифікація педагогів. Термін дії сертифікату – п’ять років. Педагог щомісяця зможе отримувати надбавку до 20% до посадового окладу

ещщщщ 72e07Для органів Управління освіти:

 1. Забезпечують фінансовий контроль за діяльністю закладів освіти.

 2. Оприлюднення офіційної звітності усіх отриманих коштів, а також вартість придбаних товарі, робіт, послуг на потреби освітньої діяльності.

 3. Створено нову службу – Державна служба якості освіти, саме цій заклад буде проводити інституційний аудит – раз на 10 років.

 4. Забезпечують разом з засновником доступність дошкільної та середньої освіти для громадян, які проживають на відповідній території.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]