Якими будуть важливі рішення грудневої сесії, що вплинуть на життя бахмутчан в 2018-му році?

Семаковська Тетяна 15:59, 19 Грудня 2017

В нашій постійній рубриці «Маєш право знати» координатори руху «Сильні громади» проаналізували проекти рішень Бахмутскої місьткої ради, що подаються на розгляд депутатам завтра, 20 грудня початок о 9.00. 

Ознайомитись з двома першими проектами за переліком про плани робот ради на перше півріччя 2018 року і звіт про роботу  в 2017 році на жаль нам не вдалося, бо вкладень у проектах не опублікували. Що доречи є порушенням закону, бо проекти у повному обсязі мають бути оприлюднені за 21 день до дня проведення засідання.

Третім питанням буде розглянуто проект бюджету міста на 2018 рік. Слід відзначити, що в цьому році процедурою обговорення бюджету були передбачені громадські слухання, що відбувалися заздалегідь до винесення питання на сесію і у громадськості був час надати свої пропозиції. Повну відеопрезентацію можна подивитися в групі «Бахмут IN.UA» у Фейсбуці. Бюджет збалансований за доходами і видатками. Доходи бюджету 849,6 мільйонів гривень. Вперше спочатку війни при розрахунку бюджету враховані вимушено переміщені особи. Загалом бюджет розрахований 118 тисяч мешканців громади. На таку кількість населення буде розрахована дотація вирівнювання і державні субвенції.

Наступне питання, що буде розглянуте на останній сесії 2017 року – затвердження програми соціально-економічного розвитку на 2018, в якій закладаються основні напрямки розвитку міста і фінансування реконструкції об’єктів та сфер життєдіяльності міста.

Депутатам пропонують внести зміни до переліку об’єктів, що фінансуються за рахунок коштів розподілених за рахунок окупованих територій з обласного бюджету. В нього входять 34 заходи в тому числі реконструкція зовнішнього освітлення на бульварі Металургів, утеплення 5-ти поверхівок біля дитячої лікарні.  

Цікаво чи приймуть депутати пропозиції громадськості щодо Програми висвітлення діяльності Бахмутської міської ради. На Громадській раді від членів та присутніх були озвучені декілька зауважень з приводу фінансування телебачення і газети, в цьому році з якоїсь причини для телебачення суму підвищили. Були подані пропозиції до збільшення фінансування на висвітлення питання створення громади, визначення сум для публікації окремих матеріалів.

В переліку об’єктів, що буде підлягати приватизації виносять тільки одне приміщення загальною площею 103 кв.метри за адресою Гаршина, 59, яку має намір викупити приватний підприємець Пилипець В.В.

Рішенням міськради пропонується встановити   надбавку за високі досягнення у  праці  міському голові Олексію Реві у розмірі  50%   посадового окладу з     урахуванням надбавки за ранг посадової особи органів місцевого самоврядування та  надбавки за вислугу років. Також встановлюється премія у розмірі  100%  посадового окладу.

Ще один депутат наважився заявити про дострокове припинення повноважень. На цей раз Андрій Корочанський, який доречи вже декілька років не приймає участь у роботі міськради. Оскільки депутат потрапив до ради за списком Партії Регіонів цілком можливо, що в наступному році до складу ради замість Корочанського увійде інша особа.

Також затверджується структура виконавчих органів Бахмутської міськради – штат 302 одиниці на утримання якого пропонується витратити більше 42 мільйонів гривень у 2018 році.

На розгляд депутатів виносять новий Статут стоматологічної поліклініки, готується доповідь про комплексну програму по соціальному захисту окремих категорій громадян де перераховані суми матеріальної допомоги і надані пільги. Також буде надано звіт про програму місцевих стимулів для медичних працівників, будуть внесені зміни до програми забезпечення житлом дітей сиріт. Розглядаються питання оренди комунальної власності та земельні питання.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]