Кулуарные сессии в Часов Яре: почему на пленарные заседания депутатов приглашают выборочно?

Семаковська Тетяна 12:39, 3 Січня 2018

Депутаты Часовоярского горсовета в последние числа декабря уходящего года провели внеочередную сессию, на которой приняли бюджет и другие актуальные решения для громады. Однако, посетить пленарное заседание удалось не всем депутатам, причем не попали на него завсегдатаи. Сегодня, 3 января, планировали провести также внеочередную сессию, по итогам общественных слушаний, но городской голова не вынесла распоряжение по этому вопросу.

Согласно информации официального сайта городского совета Часов Яра, объявление о проведении внеочередной сессии 28 декабря 2017 года появилось накануне – 27 декабря. Хотя некоторые депутаты утверждают, что увидели его постфактум – 29 декабря, и их официально не приглашали.

сессия 27 94e7f

Скриншот с официального сайта Часовоярского горсовета

скриншот 51584Скриншот сайта городского совета Часов Яра, предоставленный для редакции депутатом Андреем Онищуком.

Скриншот сделан 28.12.17, объявление о проведении внеочередной сессии отсутствовало. 

“О том, что была сессия 28 декабря, я узнал случайно, от своего коллеги. На официальном сайте горсовета оповещения не видел даже в день проведения сессии. Секретарь горсовета, Сергей Чаус, на мои телефонные звонки не поднимал трубку” – рассказывает Руслан Макарович, депутат горсовета.

Сергей Чаус, секретарь Часовоярского горсовета, объясняет, что объявление о проведении сессии было опубликовано вовремя, просто возникли трудности с работой сайта.

“Объявление о внеочередной сессии на сайте было размещено вовремя, 27 декабря. Просто были проблемы у фирмы, которая администрирует сайт, они прислали нам сообщения о хакерских атаках и объявление появилось позже. Я понимаю, что это выглядит странно, но так случилось по независимым от нас причинам” – сказал Сергей Чаус.

Собрать депутатов для проведения заседаний в Часов Яре, в прошлом году, было всегда очень сложно. Для того, чтобы сессии состоялись секретарь горсовета лично обзванивал депутатов, рассылал приглашения электронной почтой. В этот раз было иначе.

“В конце декабря я был в бесплатном отпуске и поэтому не обзванивал депутатов. Но, тех, кого интересует жизнь громады и так узнали, и пришли на сессию. Например, был Александр Найденко, депутат, который последнее время не проживает в Часов Яре и появляется на заседаниях весьма редко” – добавил Сергей Чаус.

Читайте также: Будет ли у часовоярцев бюджет в 2018 году?: на сессию снова не пришли депутаты

Однако, были и такие депутаты, которых пригласили на сессию, лично, позвонив по телефону.

“Я всегда хожу на сессии и депутатские дни, 28 декабря тоже была. Мне позвонили из горсовета и пригласили к 15.00 на заседание. Кстати, на сайте горсовета объявление я тоже видела” – рассказала Светлана Сукова, депутат горсовета и директор УВК №15 города Часов Яра.

Кто звонил и приглашал Светлану Сукову, депутат отказалась называть.

На сессии приняли важные вопросы для громады – утвердили бюджет на 2018 год, причем депутаты проголосовали за выделения финансирования на строительство ЦНАПа, приняли План экономико-социального развития.

Чуть раньше, 22 декабря, депутаты на внеочередной сессии проголосовали за проведение общественных слушаний по поводу добровольного объединения громад. Слушания состоялись 27 декабря и большинство присутствующих поддержали инициативу депутатов и общественных активистов.

26540471 1574611005939828 816458608 o b3968

На общественных слушаниях присутствовал Владимир Бохонов, председатель Бахмутской райгосадминистрации

“Всего зарегистрировалось 201 человек, из них только 6 воздержались, все остальные проголосовали “за”. Формат слушаний был спокойный, ровный, но было очень заметно, что люди устали. Сейчас готовимся к сегодняшней сессии, посмотрим явку” – прокомментировал встречу Руслан Макарович.

На сайте горсовета объявление о проведении сессии отсутствует. Сергей Чаус, секретарь горсовета, пояснил, что городской голова Ольга Опанасенко распоряжение не вынесла, так как в ближайшее время планируют провести дополнительные общественные слушания.

“Мы получили протокол проведения общественных слушаний от 27 декабря. Люди проголосовали за объединения громады, причем с добавлением двух сельских советов – Веролюбовки и Новодмитриевки, которые не входят по Перспективному плану. Поэтому мы будем проводить 10-12 января дополнительные общественные слушания, по разным локациям одновременно. Хотим, чтобы их формат соответствовал Закону и Перспективному плану” – объяснил Сергей Чаус.

После обработки данных, 16 января органы местного самоуправления Часов Яра планируют провести внеочередную сессию по вопросу объединения громад.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]