Інформаційне поле України і всього світу захопили новини про коронавірус, навіть митці почали відображати пандемію в своїх творах. Бахмутська художниця, режисерка Олена Клочко відреагувала на події і використала свої враження в іронічному сюжеті. Сьогодні Олена виставила ескіз у себе на сторінці в Фейсбуці. Як виникла така ідея, і чому сюжет має іронічний характер, художниця розповідає в матеріалі.
«Я повернулася з Тижня Українського мистецтва в Бельгії. Організатор заходу Світлана Лебига – класна українська художниця, викладач живопису і малюнка в Академії мистецтв в Брюгге, разом зі своїм чоловіком, колишнім директором Академії мистецтв, вже вдруге влаштовує цей захід. Захід відбувався в самому серці Брюгге, в фортеці Белфорт. Мені дуже сподобалась і атмосфера, і місто, і ставлення Світлани, її гостинність, і підтримка української діаспори.
Під час Тижня Українського мистецтва в Бельгії Олена виставляла свою збірку картин «Красуні і чудовисько»
Після повернення в Києві у мене було заплановано ще кілька зустрічей і спільний майстер-клас з Нью-Йорським художником бангладешського походження Крушід Алам Салімом. Коли пішли чутки про карантин, ми ще сподівалися, що України це не торкнеться, але карантин введено. Приїзд художника довелося скасувати. Я мала їхати в Бахмут 17-го, але 17-го оголосили карантин. Виникло почуття, що нами вже, як у фільмах Антиутопії, керує комп’ютер. Здається хворих трохи, а проте, все зупинилось – потяги не їдуть, машини теж не впевнені, що виїдуть, метро не працює. Так що треба вести себе, як у будь-якій незрозумілій ситуації – малювати або знімати!
Олена опублікувала ескіз у себе на сторінці в Фейсбуці
Тема народилася сама, а стилістика – можливо під впливом відвідин Брюгге, в якому збереглася в первозданному вигляді естетика середньовіччя. Плюс звичайно, здорова іронія – і ось уже є згодний бути зображеним в образі коронавіруса натурник, і й жіноча нога, яка зневажає його як ідею нашого безсилля перед стихією. Проте, вважаю що треба дотримуватися всіх запобіжних заходів – руки мити, в натовп не ходити і не панікувати – залишатися веселим і іронічним!» – пояснює Олена Клочко.