Результати лабораторного дослідження з підозрою на коронавірус, який виявлено в Бахмуті, ще очікують. Тести на виявлення захворювання також очікують на цьому тижні. Апаратами штучної вентиляції легенів доведеться ділитися. МОЗ України, українські та бахмутські лікарі пропонують цілодобові консультації за телефоном та іншими месенджерами.
Станом на ранок 23 березня 2020 року випадків захворювання на COVID19 в Бахмуті не виявлено, але ще очікують на результати одного випадку, що відправили для аналізів.
До того ж, в Донецькій області введений режим надзвичайної ситуації
Ситуація з тестами для перевірки захворювання поки до кінця не визначена.
“Тестів ми не маємо, але на цьому тижні вони повинні бути. Пробуємо самостійно закупити, але поки це неможливо. Доречи, є два типа тестів – один, що виявляє наявність антигенів, коли відразу видно наявність вірусу, та другий – що виявляє антитіла, це коли потрібно ще чекати від 5 до 7 днів, щоб зрозуміти чи хвора людина на коронавірус. Які тести прийдуть до нас, ми також не знаємо. Зараз розроблено новий Наказ від МОЗ України, де вказаний весь маршрут, хто і де проводить тестування, хто за зо відповідає”, – розказала Світлана Шабаліна, головний лікар КНП «ЦПМД»
Нагадаємо, що станом на 23 березня 2020 року в Україні виявлено 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.
Що стосується захворілих на гострі респіраторні вірусні інфекції в Бахмуті, то за період з 12.03.20 по 18.03.2020 кількість випадків зросла на 15 випадків, у порівнянні з періодом з 05.03.2020 по 11.03.2020 (552 та 537 випадків, відповідно – прим.ред).
Міністерство Охорони Здоров’я опубліковано номери телефонів гарячих ліній по областям, куди можна звертатись з запитаннями:
Також в Бахмуті працює телефон гарячої лінії з 07.00 до 20.00: 099 292 14 13. У разі потреби, Світлана Шабаліна сказала, що переведуть на цілодобову працю.
Деякі лікарі об’єднались та пропонують свою допомогу за телефоном та іншими мессенджерами.
“Це була наша ініціатива, ми вирішили допомагати людям, відповідати на їх запитання, що стосується сьогоднішньої ситуації з коронавірусом. Саме до мене звертаються люди з запитаннями про засоби дезінфекції”, – розповів Антон Миколайович, дерматолог з Києва, який входить до цієї групи.
Світлана Шабаліна також розповіла, що людям, які знаходяться в зоні ризику, які часто хворіють на респіраторні захворювання, які мають дрімаючі пневмококові інфекції, можна зробити вакцину.
“Ще в суботу вакцина від пневмококовій інфекції була в аптеках, її ціна близько 1800 гривень. Може і зараз є. Вакцина зменшить шанси на захворювання саме від пневмококових інфекцій, але, на жаль, від коронавірусу не захистить. Поки напливу в лікарнях немає, всі бажаючі можуть вакцинуватись”, – сказала Шабаліна.
Апарати штучної вентиляції легенів в Бахмуті є, вони зараз і під час можливого спалаху будуть використовуватись не лише для допомоги захворілих на COVID19, а й в звичайному режимі.
“Ми маємо 25 апаратів штучної вентиляції легенів, які знаходяться у відділенні екстреної допомоги, операційних, кардіології, родильному відділенні. Всі апарати нові, в робочому стані. Вісім штук ми зможемо легко виділити на боротьбу з COVID19, але, якщо буде потрібне більше, то будемо допомагати”, – розказала Світлана Мельнікова, головний лікар Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування