Всього таких виявилось майже півсотні, з яких імовірно 80 – це домашні, 110 – стерилізовані. Навіщо захисники безпритульних тварин проводять такі заходи і що потім роблять з отриманою інформацію дізнавались наші журналісти.
“Такий підрахунок ми проводимо вже другий раз, минулий раз робили у 2018 році. Так як у 2019 році грошей з місцевого бюджету на стерилізацію не виділялось, то й підрахунок не робили. У порівнянні з минулим разом кількість безпритульних тварин зменшилась на 200 особин, це говорить, що міри, які застосовуються – працюють. Тобто, стерилізація, що проводилась за рахунок волонтерів, те, що ми постійно прилаштовуємо собак, проводимо роз’яснювальну роботу серед мешканців Бахмуту – все це дає позитивні результати”, – розказує Катерина Руссо зоозахисниця з ГО “Лада”.
Результати підрахунку безпритульних собак в Бахмуті у 2020 році
Порахувати собак в Бахмуті вдалось за допомогою міжнародної громадської організації Animal Id, що надає інструмент.
“Такі заходи ми застосовуємо вже з 2015 року по всій Україні. Для чого це? Щоб кожному місту розуміти, що робити з безпритульними тваринами – спочатку треба знати скільки їх взагалі у місті. Підрахунок треба робити кожного року, щоб бачити динаміку і випрацьовувати подальшу стратегію. Головні цілі зоозахисників – це домівка для кожній безпритульній тварини та гуманне регулювання їхньої кількості. Наприклад, у Львові безпритульних собак вже майже немає, і волонтери тепер рахують кішок. З Бахмутом ми співпрацюємо давно, дівчата самі до нас звертаються і ми з радістю допомагаємо”, – говорить Марта Копач керівниця направлення підрахунку безпритульних тварин ГО Animal Id.
Бахмутські зоозахисники дуже вдячні волонтерам, що три дні поряд вставали о 07.00 ранку, проходили великі дистанції віддалених районів міста та рахували собак
Стосовно подальших дій, то наразі в Бахмуті розробляється Програма гуманного регулювання чисельності бродячих тварин, і як запевнила Ольга Хлипа головний фахівець Управління розвитку та місцевого господарства капбудівництва всі пропозиції, що стосуються безпритульних тварин вони врахували.
Пропозиції від ГО “Лада” для Програми
“Але ж потрібно вводити ще відповідальність для хазяїв домашніх улюбленців, бо нескінченний потік кинутих собак з’являється на вулицях саме через відсутності покарань. І реєстрація домашніх собак – це з чого потрібно починати”, – каже Марина Шажко голова ГО “Лада”.
Поки Програма відсутня у вільному доступі, на минулому засіданні громадської ради розглядався її проєкт і, на жаль, без запрошення представників зоозахисників. Програма повинна ще пройти обговорення та узгодження на засіданні виконкому, затвердження на пленарному засіданні депутатів, то ж час ще є і, можливо, всі пропозиції від зоозахисників дійсно будуть враховані.