Вартість реабілітації одної дитини у КНП «Центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи м.Бахмута» може сягати 2000 гривень на день. Для батьків все безкоштовно, центр фінансується за кошти обласного бюджету. Тут працюють з кожною дитиною індивідуально – роблять масаж, навчають правильно говорити і логічно мислити і навіть застьобувати гудзики.
Про це нашому сайту розказала директорка Комунального некомерційного підприємства «Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи м.Бахмута» Наталія Мілько.
Одночасно у центрі проходять комплексну реабілітацію 20 дітей. Десять у молодшій групі для дітей віком від року до чотирьох, десять у старшій тут дітки до семи років.
Дитина може перебувати у центрі до 90 днів, направлення дає лікар, а кінцеву програму реабілітації складають фахівці на місці. На кожного хлопчика чи дівчинку складена окрема програма, за розкладом вони відвідують кабінет психолога, дефектолога, логопеда. З дітками за потреби працює працює ортопед-травматолог, невролог, фізіотерапевт, психіатр. У середньому на рік реабілітацію у центрі проходять 250 дітей.
У класах стоять дзеркала – фахівець звертає увагу дитини на те, як рухається її язик під час вправ.
Заняття з кінетичним піском
У гімнастичній залі працює сухий басейн.
На цій кухні дітки п’ють спеціальні коктелі.
Такі кухні обладнані у кожній групі.
Цей снаряд для діток з ДЦП коштує 175 тисяч гривен. Завдяки такому положенню тіла, дітки, що не ходять, за допомогою лікаря можуть рухати кінцівками.
“Від колишнього Будинку дитини тут майже нічого не залишилось. Змінилось устаткування і майже весь штат. Спеціалістів збирали по всій області. Це єдиний реабілітаційний центр для дітей з Донецької області з неврологічною, невролого-психіатричною, ортопедо-неврологічною патологіями. До нас просяться батьки з інших областей, з окупованої території, ми не маємо право брати – відмовляємо», – каже директорка.
У групах створені домашні умови, тут є кухня, де дитина, може самостійно попити води. По стінах поручні для діток, що пересуваються на візках, обладнані санвузли. У кімнатах тепло і затишно, діти посміхаються і вітаються зі знайомим персоналом. Під час короткочасної екскурсії здалося, що кожну дитину знають на ім’я.
Педіатриня за фахом Наталія Мілько вважає, що режим дня, в якому має багато часу приділятись зміні активності і відпочинку, корисному харчуванню – важлива складова успішної реабілітації. Тут слідкують за тим, щоб дитина встигала відпочити. Організовано п’ятиразове харчування, для діток молодшої групи двох разовий режим сну.
«Батьки дуже задоволені, деякі навіть хотіли б щоб дитина постійно тут знаходилася, готові сплачувати за послуги, але за нашим уставом це не можливо. Ми приймаємо гроші за перебування», – пояснює директорка.
Для родин це і можливість для розвитку дітей і можливість спочити батькам, поки з дитиною займаються фахівці. Як каже директорка, завдання фахівців попередити проблеми у розвитку і допомогти діткам з особливостями розвитку.
Більш детально про захворювання, за якими надається допомога можна ознайомитись на сторінці Центру.