ІЗОЛЯЦІЯ у Соледарі: нота «соль» і людина з солі

Семаковська Тетяна 11:42, 5 Квітня 2021

IMG 20210330 192445 5bf92У березні двоє митців взяли участь в арт-резиденції «Заземлення» у Соледарі. Це – художник, куратор, співзасновник галерей Detenpyla gallery та  Еfremova 26 gallery Павло Ковач зі Львова вирішив працювати зі звуком. А мисткиня Валентина Бєро, яка працює з керамікою, скульптурою, текстилем, живописом і графікою, створила скульптуру з солі. Детальніше про їх роботи – читайте у матеріалі.

Художниця Валентина Бєро давно обдумувала ідею зробити скульптуру з соляних блоків, оскільки ніколи не була у соляній шахті, тільки тут на місці побачила матеріал, з яким буде працювати. На резиденцію «Заземлення» мисткиня приїхала зі стопкою ескізів, металевим дротом для майбутньої скульптури і домовленістю із соледарським майстром щодо роботи в його соляній майстерні. Висота її скульптури «Сліди» близько 220 см, вага – приблизно 130 кг, вона підсвічена зсередини світлом.

979 7f4e7

«Моя скульптура – про те, що дії людини впливають не лише на природу, а й на неї саму. Що людина та її діяльність є нероздільними, вони не існують окремо. Я сплітаю тіло людини з металевого дроту і маленьких соляних плиточок. Ці соляні плиточки якраз і символізують ці окремі дії людини. Попри те, що людина багато що може – видобувати ресурси з землі, літати в космос тощо, вона лишається крихкою і вразливою. І сіль як матеріал чудово передає цю ідею» , – пояснює Валентина Бєро.

Голову для скульптури мисткиня зробила за допомогою спеціального обладнання у місцевій соляній майстерні. Розповідає, що все це для неї було вперше – і робота з сіллю, і робота з новими для неї інструментами у майстерні, та й сама майстерня, вкрита соляним пилом, вражала. Валентина вважає, що ця арт-резиденція – чудова можливість для митців втілити в життя свої ідеї, отримати новий досвід, поспілкуватися і повзаємодіяти з місцевими жителями. Це важливо, наголошує художниця, щоб сучасне мистецтво не концентрувалося лише у великих містах, а й освоювало нові території  – малі міста й містечка, які будуть змінюватись під впливом мистецьких проектів.

IMG 20210325 132346 631f5

У Соледарі митець Павло Ковач працював переважно із архівами, які й наштовхнули його на ідею експериментального музичного проєкту:

«Я занурився в усі ці документи, спогади, дослідження – і 17 березня 2021 року натрапив на стару афішу про те, що 17 березня 1902 року, рівно 119 років тому, в Бахмуті відбувся концерт. На афіші був вказаний репертуар. Мене це зацікавило, я почав думати, як із цим можна попрацювати. Поки що ідея полягає в тому, щоби з партитур забрати всі ноти, крім ноти «соль», і зробити концерт.  Хочу залучити львівський гурт, який грає дрон-музику (дронна музика – мінімалістичний жанр музики, який акцентує на використанні стійких звуків, нот, кластерів – ред.), і групу молодих музикантів із Соледара. Можливо, вдасться залучити ще й оркестр. Було б класно зіграти цей концерт у соляній шахті, де є велика акустична зала, вже влітку. Працюємо над цим».

Також митець прочитав у Соледарі лекцію про самоорганізаційні практики в мистецтві. За словами Павла Ковача, ці практики набувають особливого значення у часи пандемії, адже дають можливість організовувати культурні події у нових форматах, наприклад, камерні виставки у квартирах, онлайн-презентації тощо. Різні стратегії самоорганізації можна успішно втілювати як у великих містах, так і в невеликих, тож деякі з них можуть бути цікавими і корисними для Соледара.

П. Ковач 846c7

Фото Романа Потапенко

«Треба працювати громадою і нічого особливо не чекати від політиків – і поступово зміни будуть. Це якраз той шлях, яким може йти громада та її учасники, чим би вони не займалися – урбаністикою, мистецтвом, туристичною діяльністю», – говорить Павло Ковач.

Нагадаємо, серія короткострокових резиденцій для митців «Заземлення», ініційована культурною платформою ІЗОЛЯЦІЯ, триватиме до серпня. Її мета – мовою сучасного мистецтва привернути увагу до екологічних і соціальних проблем у регіоні, спровокованих людською діяльністю. Митці протягом тижня живуть у Соледарі, куди в 2020-му з Києва переїхала ІЗОЛЯЦІЯ, й працюють над мистецькими проєктами, які потім залишаються у місті. Жителі Бахмута також можуть приїхати туди, щоб на власні очі побачити результати «Заземлення».

Усі новини проєкту читайте на сайті Фонду ІЗОЛЯЦІЯ, а також у телеграм-каналі.

Матеріал підготувала Марія Семенченко.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]