Захід відбудеться 4 липня, у неділю. У програмі фестивалю фотовиставка відомих українських фотографів, кінотеатр просто неба та майстер-класи з фільмування, лекції від сучасних підприємців-інноваторів, лекції про сучасну українську науку від проєкту Inscience та демонстрація експонатів Музею Науки від МАН України, майстер-класи з традиційних ремесел, онлайн-бібліотека та багато іншого інтерактивного та унікального українського контенту.
У зв’язку з пандемією Covid-19 задля безпеки відвідувачів формат цьогорічного фестивалю було змінено та адаптовано значну частину програми в діджитал.Для цього був розроблений спеціальний сайт, де буде розміщено відеоконтент та інші матеріали на основі програми. А програму фестивалю в містах децентралізовано з одного спільного простору на 5 окремих локацій – Центральний простір, Україна Сучасна, Україна Традиційна, Україна Змістовна та Україна Активна. Також до організації долучилися місцеві команди кожного міста та придумали власні концепції локацій, які будуть представлені на фестивалі.
Локації розмістяться в різних частинах міста. Це дасть змогу уникати великих скупчень відвідувачів.
1 Локація – Центральний простір – вул.Миру, Топталівка
2 Локація – Україна Сучасна – вул. О. Сибірцева у центральному парку
3 Локація – Україна Традиційна – вул. Нижня навпроти “Першої ветаптеки”
4 Локація – Україна Змістовна – Верхній Парк
5 Локація – Україна Активна – Верхній Парк, поруч з більярдним клубом “Піраміда”
Також в межах фестивалю реалізовано спецпроєкт «Натхнення Сходу». Для кожного з 11 міст фестивалю було обрано одного артиста або артистку-амбасадора. Разом з відомим українським режисером та кліпмейкером Віктором Придуваловим, артисти провели творчі дослідження та зняли відеокліпи на одну зі своїх пісень у відповідних містах.
До проєкту в Донецькій області були залучені: NESPROSTA, СКАЙ, Alex Silakov, MAZEPA, Сергій Асафатов, Аlyona Аlyona та HURTOM.
Прем’єри всіх кліпів можна буде побачити на локації Центральний простір в день проведення фестивалю.
«Перед командою організаторів цього року стояв один великий виклик – спланувати одинадцять масштабних подій в умовах динамічної та складнопрогнозованої ситуації з пандемією Covid-19. Водночас така ситуація дала можливість переосмислити саму форму фестивалю та змусила шукати нові актуальні та адаптивні рішення, глибше дослідити міста та локальну проблематику, більше взаємодіяти з місцевими громадянами. Це у свою чергу дало змогу побудувати зовсім інший підхід до створення якісного українського контенту», – коментує підготовку до фестивалів Денис Блощинський – голова правління Фундації та ідейник фестивалю.
Загалом фестиваль охопить 7 міст області: Слов`янськ (2 липня), Краматорськ (3 липня), Бахмут (4 липня), Дружківка (9 липня), Добропілля (10 липня), Мирноград, (11 липня) та Маріуполь (14-15 – серпня).
«З країни в Україну» – це 8 років організації масштабних культурно-просвітницьких подій, 84 фестивалі, 54 міста, десятки тисяч учасників та понад 20 напрямів невпинної роботи з ключовою ідеєю – формування нової української ідентичності та якісних позитивних змін в Україні.
Проведення фестивалів «З країни в Україну» стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Більше інформації про фестиваль на офіційній сторінці у фейсбуці та на сайті Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну».