Чому особливих діток майже не зустрінеш на дитячих майданчиках? Так сталося не тому, що дітям з інвалідністю не цікаве дозвілля, вони просто не можуть скористатись гойдалками та іншим обладнанням. Тому мами і папи діток на колясках вимушені обходити дитячі зони стороною. Тепер при Бахмутському центрі соціальних служб працює інклюзивний майданчик. Діти вже випробували нове обладнання і отримали незабутні емоції.
«Круто! Добре, що можна гойдатися вище як всі!» – коментує дівчина з ДЦП Олександра.
ЇЇ мама Альбіна пояснює, що на звичайній гойдалці, забороняла доньці високо гойдатися, тому що навіть при малому розмаху дитина могла впасти.
«Завтра ми прийдемо знову. Я думала,що моїй 15-річній доньці це вже буде не цікаво, але вона не накаталась у дитинстві. Ми декілька років ходили до репетитора і по прямому маршруту мали проходити позв два дитячі майданчики, мені приходилося обходити кругами, щоб цього уникнути. Щоб покатати її на гойдалці я мала сідати з нею, а це не завжди прийнятно, інші батьки на це реагують не завжди толерантно. І чим старша дитина тим важче це зробити. Багато діток не були присутні на презентації, тому що вони зараз на реабілітації в інших містах. Коли ми вели ефір у Інстаграмі, їх мами плакали, як і всі присутні на майданчику», – додає Альбіна Гребенюк.
Цінність появи спеціалізованого майданчику з точки зору психологічної підтримки родин з інвалідністю ми попросили прокоментувати провідну психологиню Бахмутського міського центру соціальних служб Регіну Ситник.
«Вони будуть себе відчувати як звичайні діти – все розроблено так щоб дитина на колясці могла зайти і заїхати сама. Цей майданчик можуть відвідувати не лише діти з вадами і таким чином створюється можливість для спілкування. У мам також буде час поспілкуватися», – пояснила Регіна.
Як розказала директорка Бахмутського центру соціальних служб Вера Рашевська, загальна вартість проєкту 400 тисяч гривень, половину суми надали донори, половину виділили з місцевого бюджету.
«На одному з онлайн вебінарів Альбіна Гребенюк розказала про проблему відсутності спеціалізованого майданчика для дітей з інвалідністю, ми написали проєкт і нас підтримали», – каже директорка.
Покриття, гойдалки та інше устаткування придбала Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» за проєктом «Спільно», міська рада оплатила проєкт майданчику і роботи по установці обладнання і огорожі майданчику.
На обліку в центрі соціальних служб знаходиться 171 дитина з інвалідністю віком від 8 по 17 років.
Фото зі сторінки міського голови Бахмута Олексія Реви у Фейсбуці.