Установа може стати тимчасовим домом для десяти дорослих і чотирьох дітей одночасно. Проживати у притулку будуть в середньому до трьох місяців, у крайніх випадках до півроку. Проживання буде безкоштовним. При Бахмутському центрі соціальних служб з початком року запрацювала мобільна бригада психо-соціальної підтримки, яка буде опікуватись постраждалими від домашнього насильства.
«Лише на минулому тижні в нас було дві жінки, які потребували тимчасового житла. Ми ще у процесі обладнання приміщення і запропонували їм виїхати у подібний притулок до Дружківки. Вони відмовились – повернулись у родину. Жінки зазвичай відмовляються виїжджати, тому що їх лякає нове місто, потреба змінювати місце навчання для дітей. Хоча там надають тимчасовий дитячий садочок і школу», – пояснює директорка Бахмутського центру соціальних служб Віра Решевська.
У притулку будуть створені максимально комфортні умови для тимчасового перебування. При цьому жінці не потрібно буде кидати роботу, залишатися без допомоги і підтримки друзів та близьких, але можна буде піти з дому, де відбувається насильство і почати процес проти кривдника, отримати через суд обмежувальний припис.
Як повідомляє Бахмутська міська рада, загальні витрати на реалізацію проєкту становлять близько 3 мільйонів гривень. Фінансування проєкту відбувається коштами Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за рахунок Фонду Народонаселення ООН, у співфінансуванні з бюджету Бахмутської міської територіальної громади.
У закладі працюватиме 5 спеціалістів. Наявність такої бригади і потужностей, зумовлює бажання Центру пропонувати цю послугу сусіднім громадам.
«Ми плануємо укласти договір з сусідніми громадами», – повідомляє Решевська.
На придбання автомобіля вартістю 1,494 млн. грн. та місткістю 9 посадочних місць громада отримала державну субвенцію. Мінівен обладнаний електричним підйомником для перевезення осіб з інвалідністю. Відкриття притулку заплановано на лютий – березень 2022 року.
За данними Мінсоцполітики, станом на 1 квітня 2021 року у 18 областях та столиці України діють 37 притулків та 298 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.