«Це не припиняється»: жителі Сіверська почали масово ховати рідних у дворах багатоповерхівок

Семаковська Тетяна 19:12, 26 Липня 2022

укр правд d7f01У місцевих Viber-чатах Донецької області розповсюджуються фотографії поховань мешканців Сіверська. Могили ці знаходяться прямо у дворах житлових багатоповерхівок і справляють моторошне враження на тих, хто досі не вирішив евакуюватися. Редакція «Бахмут.IN.UA» поспілкувалася з мером міста Андрієм Черняєвим про ситуацію в Сіверську, ефективність евакуації, роботу похоронних служб. Окрім того, голова міста розповів, як місцеві жителі виживають під постійними обстрілами, без комунікацій та зв’язку.

«Ситуація важка, тривають безперервні обстріли. Буквально годину тому постраждав молодий хлопець. Без руки, друга перебита, у матері поранення в голову. І це не припиняється. Похоронних служб немає взагалі, усі поїхали. Добиратися до цвинтаря дуже небезпечно. Люди знаходять вихід зі становища саме так»

правд укр e4070

Фото: Українська правда

дом 7e159

Фото: телеканал «Дом»

Черняєв має можливість відстежувати ситуацію особисто. Він щодня возить гуманітарну допомогу, доставляє воду, і тому може назвати приблизну кількість людей, які залишаються у місті. За останній місяць переконати виїхати вдалося лише кілька сотень людей. На жаль, не завжди можуть усвідомити ступінь небезпеки навіть люди, які мають дітей.

«Ми щодня заїжджаємо до міста, намагаємось завозити туди воду, гуманітарну допомогу за списками та паспортами. Коли роздавали продукти сьомого липня, вели облік, нарахували близько 2,8 тисячі людей. Зараз щодня вивозимо від трьох до п’ятнадцяти осіб, але багато хто не хоче. Тож зараз приблизно 2,5 тисячі людей залишається. З них приблизно 130 дітей»

З 5 травня, коли біля Сіверська почалися серйозні обстріли, у місті не стало світла. Зв’язок з’являється місцями: його налагодили лише три дні тому, іноді працює навіть мобільний інтернет.

ткачов2 bbd89

Фото: Євген Ткачов у Facebook

Приблизно з п’ятого травня комунальні служби навіть не намагалися лагодити лінії електропередач через безперервні обстріли. Як наслідок, місто втратило і водопостачання теж. Приблизно в цей період перестали подавати й газ.

«Які тут служби працюватимуть, коли поряд стріляють і неможливо зателефонувати. Сміття нам вдавалося вивозити до початку липня. І то це були просто небайдужі мешканці. Прийшли, кажуть: «Давай спробуємо». Зараз ситуація дуже загострилася, вже не раніше. Зайвий раз люди бояться виходити з дому. Хоча проблема з водою відчувається гостро»

такчов 47ebb

Черняєв відмовився відповідати на запитання про те, в яких місцях місцевому населенню роздають гуманітарну допомогу, і чи можна записатися на отримання телефоном. При цьому вся комунікація між волонтерами та місцевою владою обмежується розмовами про надання допомоги. Облік поранених ніхто не веде. 

«Будь-яке скупчення людей – це потенційна мішень. Зараз розвозимо їжу та воду будинками, де, як нам відомо, у підвалах сидять люди. Привезли та роздали. Також важко сказати, скільки цивільних загинуло і було поранено, тому що вести облік зараз дуже важко. Частину людей вивозять волонтери, частину солдати, а частково ми. І телефонувати, обговорювати, хто скільки евакуював, і у кого скільки родичів загинуло, немає можливості»

чреняєв1 d6ad4

Фото: Андрій Черняєв

Мер Сіверська поділився, що, як і активісти, часто стикається з громадянами, які не хочуть евакуюватись. Йдеться навіть про тих людей, які вже провели у підвалах кілька місяців, а харчуються виключно продуктами з гуманітарної допомоги.

«Продовжуємо працювати, хоча розуміємо, що багато колег поїхали. Я собі такого дозволити не можу. Продовжуємо взаємодіяти із військовою адміністрацією. Деякі люди відмовляються виїжджати навідріз, хоча щодня вивозимо. Траплялися такі випадки, що з Дніпра приїжджали волонтери, щоб допомогти забрати людей. Приїжджають на місце та вивозять трьох осіб – решта відмовляються. Вчора близько дванадцяти охочих вивезли»

черняєв 8c646

Крім того, Черняєв згадав волонтера Євгена Ткачова, про діяльність якого ми багато разів писали у минулих матеріалах. На своїй сторінці у Facebook Ткачов розповідав, що іноді йому доводиться вдаватися до маніпуляцій та залякувань, щоб підштовхнути населення до евакуації.

«Це взагалі свята людина. Я пишаюся знайомством із ним. Він гуморист такий, із почуттям гумору. Ми з ним багато разів їздили і до Серебрянки, і до інших населених пунктів нашої територіальної громади. Навіть у Білогорівку, хоча це вже не наша громада. Він такий, молодець. Справжній герой. Таких як він багато. Ще на початку травня ми вивозили людей самотужки, нам допомагали їх заправляти. А на сьогоднішній день у нас немає потреби шукати паливо, домовлятися за автобуси. Це роблять волонтери. Молодці разом із нашим народом»

ткачов1 c6f77Евакуація жителів Григорівки у Тельманівському районі Донецької області. Фото: Євген Ткачов

За словами Черняєва, найактуальніша проблема у регіоні – з питною водою. На повне забезпечення потреб людей не вистачає навіть спільних зусиль місцевої влади, ДСНС, військових та численних волонтерів.

«Повної картини немає ні в кого. І це проблема. ДСНС дуже сильно допомагає, військова адміністрація намагається доставити воду. Сьогодні ми з (ред. – головою Сіверської військової адміністрації) Олексієм Воробйовим завезли води. Звісно, забезпечити у повному обсязі неможливо. Понад дві тисячі людей лише у місті, а треба ще допомогти жителям інших населених пунктів у територіальній громаді»

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]