Місцеві працівники державного апарату анонсували створення центру допомоги містянам, що були вимушені евакуюватись з рідного краю через активні бойові дії. Деталей немає ані у відкритому доступі, ані на сайті бахмутської міської ради, а одна з головних ініціаторів проєкту розповіла журналістам «Бахмут.IN.UA» наявну інформацію.
Так, пресслужба Міської ради Бахмута ще 5 серпня опублікувала пост, у якому розповіла про підсумки зустрічі колишнього міського голови, а нині голови військової адміністрації Олексія Реви з керівниками структурних підрозділів та відділів міської ради. Під час наради чиновники обговорили зокрема створення спеціальних центрів підтримки Бахмутян та жителів громади в евакуації.
«Як зазначив голова військової адміністрації, окрім гуманітарної допомоги, у переселенців-бахмутян є потреба у наданні юридичних, соціальних, пенсійних, медичних та інших послуг. Для того, щоб жителі Бахмутської громади відчували себе захищеними, відчували турботу, підтримку та піклування з боку міської влади, у містах, де сконцентровано найбільшу кількість людей, планується створити Центри підтримки», – зазначено у повідомленні.
Фото: Міськрада Бахмута
Рева пообіцяв, що перший такий офлайн-центр відкриють у Дніпрі, куди попрямували безліч бахмутян. Журналісти «Бахмут.IN.UA» поспілкувалися з головою управління виконавчого комітету бахмутської міської ради Мариною Іванушкіною та спробували з’ясувати, які саме послуги зможуть отримати вихідці з нашої територіальної громади, та у який термін планують відкрити цей центр.
«Ми опрацьовуємо зараз потреби бахмутян, виходячи із запитів. У планах організаційні моменти щодо створення цих центрів, але вони поки що вирішуються. Коли будемо вже в процесі реалізації цього проєкту, тоді опублікуємо всю цікаву для переселенців інформацію у відкритому доступі. Ми не хочемо раніше часу розповідати, чим конкретно займатимуться центри, щоб не вводити громадян в оману», – розповіла вона.
За словами Іванушкіної, у планах міської ради та військової адміністрації стоїть пріоритетне завдання створити такі центри, але наразі вони працюють лише в телефонному режимі, надаючи консультації містянам. Телефон – той же, що й на «Прямій лінії» депутата Олексія Федченка – (068) 868 65 66. Дзвонити можна кожного другого вівторка місяця.
«Зовсім скоро» планується відкриття офісу центру у Дніпрі, проте контактних даних поки що немає. Натомість ще 26 липня з’явився Telegram-чат для переселенців із Бахмута у Києві та області. У групі регулярно публікують корисну інформацію для тих, хто переїхав до столиці. Зокрема, «Центр підтримки бахмутян у Києві» вже поділився інформацією про те, як знайти у місті роботу, житло, оформити страховку, розпочати навчання, записатися до сімейного лікаря, де отримати гуманітарну допомогу чи безкоштовні професійні консультації різних спеціалістів.
«Шановні земляки! У нашій групі є спеціалісти з різних напрямків роботи. Якщо у когось є питання, крім гумдопомоги, можете писати. Намагатимемося допомагати один одному. Хто може запропонувати послуги, поділіться інформацією. Будемо раді. Центр підтримки бахмутян у Києві поки не працює. Вирішується питання щодо виділення приміщення», – зазначено у повідомленні модераторів групи.
Крім того, евакуйованим бахмутянам одразу запропонували заповнити анкету на отримання гуманітарної допомоги, розрахованої саме на мешканців нашої територіальної громади.
Волонтерська ініціатива «Ми з Україною» адресно надсилає продуктові набори за допомогою служби доставки «Нова пошта», доставку оплачує одержувач. Зараз анкета закрита, але коли громадська організація розпочне новий збір заявок, про це повідомлять у Telegram-чаті.
Також докладну інформацію про діяльність волонтерського об’єднання, що надає бахмутянам продуктові набори, регулярно публікує його голова та за сумісництвом депутат Бахмутської міської ради Олександр Бабенко.
Фото: Олександр Бабенко