Єдине місто Бахмутського району, яке може отримати газ – це Часів Яр. Якщо дослідження всіх загальних і приватних мереж доведе їх пригодність – мешканці приватного сектору можуть отримати газ.
Про це сайту повідомив директор Управління з газопостачання та газифікації у Бахмуті Ігор Русанов.
Тим часом в Костянтинівці працівники місьгазу вже проходять по приватному сектору з перевірками. Ймовірно, що газопостачання буде відновлено також у Слов’янську, Краматорську, Покровську. Та інших містах області які знаходяться на більшій відстані від лінії фронту.
«Наш будинок крайній на вулиці. Вчора повідомили, що будуть продувати систему. Ми в принципі готові були і до найгіршого сценарію – запаслися дровами, купили балони з газом, підготували стару піч, але з газом спокійніше», – розказує мешканець Костянтинівки Сергій (ім’я змінено на прохання героя).
Заготовка дров на зиму 2022-2023 на Донеччині.
Поки на Донеччині немає газу, люди користуються електрикою, а також переносними газовими балонами.
Нагадаємо, що першим новину про повернення газопостачання після звільнення Ізюма озвучив міський голова Краматорської міської ради Олександр Гончаренко. В інтерв’ю «Вільному радіо» Ігор Русанов розказав, якщо магістральний газогін на харківщині відремонтують та зможуть пустити газ підприємствам та приватним споживачам, але міські мережі також мають бути без пошкоджень. Підготувати мережі в Бахмутській, Сіверській та Соледарській громаді наразі неможливо – заважають постійні обстріли.
За тиждень ситуація не змінилися – Бахмутський напрямок одна з найгарячіших точок фронту. Тут спостерігається найбільша щільність артилерійських обстрілів, оскільки створена значна перевага супротивника саме в артилерії. Про це в ефірі Фейгін лайф у програмі за 22 вересня заявив Олексій Арестович.
Голова правління АТ “Донецькоблгаз” Вадим Батій повідомив Вільному радіо, що як тільки російські війська будуть відтіснені від Бахмута, почнеться обстеження та ремонт мереж.
Голова Донецької військової адміністрації Павло Кириленко у себе в Фейсбуці повідомив:
«Ремонт магістрального газопроводу займе певний час. Крім того, гарантувати, що його робота буде сталою, вкрай важко, оскільки росіяни й зараз навмисне цілять в об’єкти життєзабезпечення області, і припускати, що вони не зроблять цього взимку, щоб використати холоди як додатковий важель для загарбання нашої території, було б вкрай легковажно».
Навіть у разі відновлення газопостачання, до нього у кращому випадку буде підключено лише приватний сектор і об’єкти критичної інфраструктури.
Розглядають також альтернативні джерела енергії для роботи котелень. Нагадаємо, що ми повідомляли, заяву заступника директора теплопостачальної компанії «Бахмут-Енергія» Сергія Логвінова, що для переводу базмутських котельних на альтернативне паливо потрібен ча і великі витрати.