У нас виходу немає, ми будемо воювати тут до кінця, – командир роти тероборони Бахмута

Семаковська Тетяна 15:12, 28 Вересня 2022

8e7f719f d866 4390 a9b3 2513845dc542 fd517З перших днів повномасштабного вторгнення командир роти ТРО з позивним «Берлін» захищає рідне місто. Чоловік живе і займається бізнесом в Німеччині, так коли почалася війна пішов захищати Незалежність України.  Про це і про те, як особиста відповідальність допомагає йому зберегти життя своїх підлеглих він розповів в інтерв’ю журналісту Юрію Бутусову. Ми зібрали головне із розповіді бійця.

«Останні п’ять років проживав у Берліні, там у мене є квартира, бізнес. 6 лютого повернувся до рідного Бахмута та мав їхати на роботу, проте почалася війна. У 2014-2016 роках вже служив у складі прикордонної частини. Крім того, був досвід служби у спецпідрозділі «Титан», тому вирішив, що лишуся і захищатиму свій дім», – говорить «Берлін».

З початком повномасштабного вторгнення колишній військовий хотів повернутися на прикордонну службу, пішов на старе місце дислокації підрозділу, виявилося, що там вже стоїть тероборона – вирішив залишитись.

Чоловік вже пройшов більше десятка контактних важких боїв із окупантами. У підпорядкуванні має бійців. Роботу його роти високо цінують у ЗСУ.  Проте перед тим, як відправити на завдання хлопців, спочатку проходить територію сам, і тільки потім розставляє всіх на позиції. 

«Один із важких боїв – коли повертали опорні пункти разом із 58-ю бригадою. Нашій роті поставили завдання її туди завести. Був бій, проте ми все виконали. Також один із важких моментів, коли отримали завдання забрати двухсотого, нашого воїна. Він лежав із автоматом у руках, у крові. Ми його витягли. Потім надійшов наказ зайняти цей пункт, також це зробили. А на ранок вибивали поруч орків з окопів. Вони були одягнуті у наш піксель. Проте і тут ми все зробили», – ділиться спогадами військовий. 

За цей час, додає «Берлін», він багато чого навчився у командирів, зокрема, із 93-ї бригади. А саме: як керувати вогневими засобами, створити систему, вести бій. І за це їм дуже вдячний. Додає, що на фронті всі допомагають один одному, підставляють плече. 

308951346 615957860167413 1395312617402534351 n 400be

Стадіон «Металлург» після обстрілу росіян, фото Віктор Лис.

«Бачили, що зробили орки із нашим Палацом спорту (стадіон «Металлург», – ред.)? Був сучасний спортивний комплекс, у нього влучила ракета, все розбито. На вулиці Горбатова великі вирви від ракетних ударів, зруйновані всі школи. На моїй рідній вулиці знесло повністю шість будинків, мій будинок також постраждав, повсюди згарища. Проте у нас виходу немає, ми будемо воювати тут до кінця», – підкреслив «Берлін».

Читайте також: 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]