«Не впасти духом і йти до своєї мети»: бахмутські студенти діляться досвідом

Семаковська Тетяна 18:44, 17 Листопада 2022

зображення viber 2022 11 17 17 37 31 953 f92dc17 листопада в Україні ми святкуємо День студента. Цьогоріч він видався непростим для української молоді, замість безтурботних буднів — були численні евакуації, прощання з рідними та довга розлука. Ми дізналися у бахмутської молоді її міркування щодо сучасних реалій навчання.

Анастасія, перший курс

photo 2022 11 17 15 37 28 0c57c

Анастасія. Фото: особистий архів героїні

Бахмутянка Анастасія навчається в ЛНУ (Львівський національний університет імені Івана Франка) на першому курсі, на факультеті управління фінансами та бізнесом. Настя опановує спеціальність «фінанси митна та податкова справа». Дівчина розповідає, що ще з десятого класу мріяла вступити у Львів, це місто їй до душі, навчання юнці теж дуже до вподоби, окрім того, тут героїня вже зустріла друзів. Загалом, процес адаптації вже пройшов.

Про свій вибір університету Настя не пожаліла, у розмові дівчина зазначає, що почала розмовляти українською мовою за власним бажанням. Навчання в університеті відбувається змішано, лекції викладачі проводять дистанційно, а от лабораторні та семінари офлайн. Настя живе в гуртожитку, розповідає, що умови її приємно здивували.

Порада від Насті студентам:

«Не хвилюватися щодо тестів ЗНО, я сама дуже хвилювалася, але це насправді набагато легше, ніж здається. Також, в умовах, яких зараз навчаються багато одинадцятикласників важливо відпочивати, але й не забувати про навчання»

Володимир, третій курс

Screenshot 136 1e63f

Володимир. Фото: особистий архів героя

Володимир навчається на третьому курсі у Бахмутському коледжі Транспортної Інфраструктури. Юнак обрав спеціальність: «автоматика і комп’ютерно-інтегровані технології», про свій вибір не жаліє, каже Володимир. 

Наразі юнак вчиться дистанційно, розповідає, що це складає певні труднощі, зокрема на практиці. Річ в тому, що вона проходить онлайн, а є багато нюансів, які важко передати через камеру. За словами, героя, інформації, яку надають на конференціях не вистачає, тож багато потрібно шукати самостійно, попри це юнак оптимістично налаштований. 

Порада від Володимира студентам:

«Не впасти духом і йти до своєї мети»

Емілія, четвертий курс

photo 2022 11 17 16 02 45 2 0d313

Емілія. Фото: особистий архів героїні

Емілія також навчається повністю дистанційно у Бахмутському медичному коледжі на спеціальності «молодша сестра». Зараз дівчина на четвертому курсі. До слова, раніше у медзакладі практикували змішану форму навчання, адаптуватися до віддалених занять допоміг і локдаун, згадує Емілія.

За словами, нашої героїні, викладачі роблять все, що в їхніх силах, щоб дати студентам знання та навички, вони на зв’язку практично 24/7. Також, як каже дівчина, викладачі дуже відкриті, йдуть на зустріч та допомагають студентам.

Дівчина зазначає, наразі не знає чи буде працювати за спеціальністю, адже диплом отриманий в Україні не завжди може бути використаний закордоном, де зараз знаходиться Емілія. Однак, налаштована бахмутянка дуже оптимістично, каже, якщо випаде нагода, то вона спробує свої сили. 

Порада від Емілії студентам

«Наполегливо вчитися, не дивлячись на те, що в нас зараз дуже складні умови. Зараз важко і студентам, які знаходяться в Україні, і тим, які тимчасово закордоном, але потрібно поставити ціль і працювати, працювати, й ще раз працювати. Вулиці цілі просто не даються»

Софія, четвертий курс

зображення viber 2022 11 17 17 37 31 953 f92dc

Софія. Фото: особистий архів героїні

Бахмутянка Софія навчається на вчителя іноземних мов та зарубіжної літератури в Горлівському інституті іноземних мов. Дівчина відвідує лекції та семінари онлайн, каже, що в теперішніх умовах для українських студентів такі заняття складні через перебої з електропостачанням.

Якщо ж мова йде, про студентів, які евакуювалися закордоном, постає друга складність, по-перше — це різниця в часі, а по друге, те що крім навчання, потрібно ще й заробляти кошти, щоб забезпечити гідне життя закордоном, каже Софія.

Порада від Софії студентам

«Спочатку ти працюєш на професію, а потім вона на тебе. Також важливо зарекомендувати себе як хорошого студента, вчасно закривати сесії, бути відповідальним»

Читайте також: «У кожного є своя справа»: як бахмутянка Ольга Митник поєднує спорт з волонтерством

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]