«Оголені нерви»: як змінюються люди через життя в прифронтовому Бахмуті

Семаковська Тетяна 12:00, 24 Листопада 2022

311687708 545452674255611 3668516558118845312 n 2 b78acВ місцевому Telegram-каналі Бахмута декілька днів поширювались новини про неприйнятну поведінку людей під час роздачі гуманітарної допомоги. Мова йде про бійки та словесні образи волонтерів.

Наша редакція вирішила поспілкуватись з психологинею, щоб дізнатись як впливає на людей життя в прифронтовому місті та які можна дати поради волонтерам. 

В Telegram каналі «Бахмут» проводиться немало зборів для місцевих мешканців які залишились в Бахмуті. Це збори на ковбасу, локшину швидкого приготування, буржуйки, корм для тварин та інше. Та від початку роздачі гуманітарної допомоги волонтери зіштовхнулись з проблемною поведінкою людей. Такі повідомлення рясніють в чаті: 

«На м’ясокомбінат до Альбіни прийшло одразу 40 людей. Цього разу билися та ображали Альбіну жінки!»

«У центрі прийшло 86 людей! Відразу! Вимагали видати Мівіну! І Люди кричали та скандалили»

«Знову скандал! Закінчилася ковбаса! Люди ламають людині двері та вимагають віддати і не ховати ковбасу! Дівчинка віддала все!»

313286850 1339726003520710 691977703757255454 n 4e3a0

Бахмутяни влаштували бійки під час роздачі гуманітарної допомоги. Фото: скріншот з телеграм-каналу Бахмут

313863157 1460590867800077 561645645839801969 n 69c19

Бахмутяни влаштували бійки під час роздачі гуманітарної допомоги. Фото: скріншот з телеграм-каналу Бахмут

Ми запитали у психологині Яни Стойкової, з чим пов’язана така поведінка людей та чи впливає на них життя в прифронтовому місті:

«Необхідно розуміти, що злість, агресія – це природна захисна реакція організму людини, напряму пов’язана із загрозою життю. Чим довше людина перебувала у зоні бойових дій, тим більше агресивних проявів вона може мати. Психіка у постраждалих виснажена, «нерви оголені».Спровокувати агресію може що завгодно: натовп, надмірний шум, спека чи холод. Якщо постраждалий розцінює ситуацію як небезпечну, він рефлективно відреагує. 

Наприклад, якщо чогось з гуманітарної допомоги йому не вистачить, може несподівано проявитися агресія. В умовах окупації людина позбавлена довгий час базових потреб. Психічний ресурс людини вичерпався й не відновлюється під обстрілами, частіше  людина психічно травмується коли стикається зі смертю».

Тому, як каже Яна, важко говорити про вихованість людей, вона є потребою більш вищого порядку. На жаль, у мешканців Бахмута є базові незадоволені потреби.

«З людьми працювати не так важко, але з цим зіткнулася вперше, люди настільки злі, не дотримуються черги, всі хочуть більше», — поділилась волонтерка Альбіна. 

У довгому перебуванні  в умовах загрози життю, у людини формується такий складний у своїх проявах стан «жертви». Це коли людина не має психічних ресурсів брати відповідальність за своє життя, а «перекладає»  на інших, чекаючи спасіння, каже психологиня. 

«Коли допомога надходить, накопичені раніше не виражені претензії до ворога постраждалі несвідомо переносять на волонтерів», — поясняє Яна Стойкова. 

Для того, щоб люди усвідомили, що їхня поведінка виходить за рамки соціально прийнятої — їм потрібно опинитись в безпечних умовах та довго реабілітуватись:

«Люди, які перебували у небезпечному місці під час війни — ніколи не будуть такі як колись. Вони будуть потребувати психологічної реабілітації та психотерапії після завершення війни, для того, щоб розпочати жити звичайним життям», — розповідає психологиня. 

Поради волонтерам як правильно працювати з людьми в Бахмуті

Волонтери, які свідомо йдуть, наражаючись на небезпеку заради благої цілі — допомогти, можливо і не здогадуються,  що будуть допомагати глибоко травмованим людям. 

Психологиня надала декілька порад, як правильно працювати з такими людьми:

1.Чітка організованість дій, спокійний тон у голосі,  привітне обличчя, та терпимість можуть знизити бурхливі емоції у людей.

2.Залучення до дій самих постраждалих, можна питати про їх потреби та долучати до роботи. Люди, які навіть будуть допомагати розвантажувати коробки згуртовуються та відчувають впевненість в собі. А далі буде і порозуміння і вдячність. 

3.Волонтерам теж потрібно турбуватися про свій стан та здоров’я. Для відновлення допоможуть гарний сон, їжа, позитивні емоції, спілкування у дружньому колі рідних

Фото: фото ілюстративне, Олексій Рева, Фейсбук

Читайте також: Чотири поради, як говорити з родичами військових

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]