Михайло Гордієнко, учень шостого класу Опитненської школи, хлопчик посів третє місце в міському етапі учнівської олімпіади з математики, поки російські війська руйнують його рідну школу. Вчителька Михайла розказала, як діти навчаються та як проходить олімпіада в умовах війни.
«Війна це жахливе явище, яке ми ніколи не чекали у нашому житті. Але життя продовжується, народжуються діти, ми працюємо, а школярі ходять до школи. В цей час робота вчителя як ніколи важлива, бо ми маємо бути впевненими й усміхненими, щоб коли вони нас бачили, вони не думали про те, які жахіття кояться в їх домі», – розповідає Наталя Корнєєва, вчителька з математики Опитненського закладу загальної середньої освіти 1-2 ступенів.
Щоб в учнів була зацікавленість в навчанні як в мирний час, вчителі надають їм всю необхідну підтримку. Уроки кожного дня проводять за розкладом, але в онлайн форматі:
«Наполеглива праця допомагає дітям легше пережити цей стрес, це відволікає. Ми завжди намагаємось поцікавитись станом дітей, розвеселити їх, робити все, щоб підняти настрій. Бо дітям зараз не вистачає спілкування, шумних перерв, шкільних заходів. Вони сумують за однокласниками та взагалі за своєю школою. Вона у нас маленька й затишна де всі один одного знають».
Уроки проводять онлайн. Фото: особистий архів героїні
Щодо Михайла, його мати вчителька в школі й це йде тільки йому на користь, бо вона дає зрозуміти як важливо наполегливо навчатись. Михайло має великі досягнення в спорті, також навчався в музичній школі та має гарні успіхи:
«Олімпіада проходила в дистанційному форматі, з обов’язково увімкненими камерами, були присутні п`ять членів журі, які спостерігали, щоб нічого зайвого не було в учнів. Діти працюють 4 години, та на жаль, деякі через вимкнення світла покинули олімпіаду, також декілька разів заважала повітряна тривога. Всього починали проходження олімпіади 68 учнів, але не всі змогли закінчити».
Наталя Корнєєва, вчителька з математики Опитненського закладу загальної середньої освіти 1-2 ступенів. Фото: особистий архів героїні
Ця олімпіада була першою серед усіх, а загалом вони закінчаться в середині грудня. Саме тоді всі учні отримають свої грамоти та подяки.
«Ми з учнями чекаємо коли все закінчиться, але поки треба жити й давати їм мотивацію навчатись. У нас постійно проводяться виховні заходи, діти малюють, танцюють, роблять флешмоби», — розповідає Наталя.
Останні фото своєї школи вчителі та учні бачили майже три тижні тому, тоді вже, за словами Наталя Корнєєвої, було видно руйнування, частини даху не було:
«Але ми сподіваємось, що ми повернемось і все зможемо відремонтувати. Головне щоб будівля витримала, а ми вже і квітів з деревами посадимо, і приберемо, все зробимо, щоб тільки повернись в нашу школу».
Головне фото: сайт міста 06274.com.ua.
Читайте також: В Сіверську відкрився Пункт незламності
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!