Росіяни зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Водночас як пише, ISW, наступальні дії навколо Бахмута поглинають значну частину наявної бойової потужності росії, що потенційно полегшує продовження українських контрнаступів в інших місцях. Зазначимо, що за минулу добу ЗСУ відбили атаки окупантів поблизу Бахмута.
Про це повідомляє Генштаб.
За інформацією американського Інституту вивчення війни російські зусилля навколо Бахмута вказують на те, що війська рф так й не зробили висновків з попередніх кампаній з великою кількістю жертв, сконцентрованих на цілях обмеженого оперативного або стратегічного значення.
Як пише, ISW, з кінця травня російські війська постійно витрачали бойову силу на невеликі населені пункти навколо Бахмута; протягом наступних шести місяців вони просунулися вперед лише на кілька кілометрів за один раз.
Зусилля росіян з просування на Бахмут призвели до постійного виснаження російської живої сили і техніки, що змусило війська утримувати відносно незначні населені пункти тижнями і місяцями.
Така схема операцій дуже нагадує попередні російські зусилля з захоплення Сєвєродонецька і Лисичанська на початку війни. ISW раніше зазначало, що фактично протягом червня і липня цього року, українські сили дозволили російським військам сконцентрувати зусилля на Сєвєродонецьку і Лисичанську.
Ці два міста мають обмежене оперативне і стратегічне значення, в той час ЗСУ скористалися триваючою деградацією російської живої сили і техніки протягом місяців запеклих боїв.
Російські війська врешті-решт захопили Лисичанськ і Сєвєродонецьк і досягли кордону з Луганською областю, але цей тактичний успіх призвів до лише незначної оперативної вигоди. Відтак, російський наступ на сході країни досягнув своєї кульмінації.
Зусилля окупантів в цьому районі залишаються в основному застопореними на тих рубежах, яких вони досягли на початку липня. ISW стверджує, що навіть якщо російські війська продовжать просуватися до Бахмута і в його межах та змусять українські війська вийти з міста під контролем (як це було у випадку з Лисичанськом), сам Бахмут не принесе їм значних оперативних переваг.
ЗСУ на службі. Фото: Генштаб ЗСУ
Витрати, пов’язані з шістьма місяцями жорстоких боїв навколо Бахмута на виснаження, значно перевищують будь-яку оперативну перевагу, яку росіяни можуть отримати від захоплення Бахмута. З іншого боку, російські наступальні дії навколо Бахмута поглинають значну частину наявної бойової потужності Росії, що потенційно полегшує продовження українських контрнаступів в інших місцях.
Журналіст Богдан Мірошников повідомляє, що наразі на Бахмутському напрямку продовжуються важкі бої у районі південних підступів та східних околиць Бахмута.
«На жаль, рашисти надалі просуваються. Далі є ще багато рубіжів оборони, кожен з яких стане пеклом для ворога Але не забуваємо, що ми платимо високу ціну за оборону Бахмута!», — пише Мірошников.
Геолокаційні відеоматеріали, опубліковані 30 листопада, також показують незначне просування російських військ на південно-східних та північно-східних околицях самого Бахмута.
Російські та українські джерела вказували, що за операції в районі Бахмута відповідають бойовики групи Вагнера, до складу якої значною мірою входять мобілізовані в’язні, а також підрозділи 1-го та 2-го армійських корпусів (війська так званих Донецької та Луганської народних республік)
Нагадаємо, що за минулу добу підрозділи ЗСУ відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів: Білогорівка, Яковлівка, Бахмут, Курдюмівка, Красногорівка, Кам’янка, Водяне, Первомайське і Мар’їнка на Донеччині.
Від російських обстрілів постраждали Верхньокам’янське, Спірне, Виїмка, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Часів Яр, Опитне, Кліщіївка, Північне, Залізне та Нью-Йорк. За 30 листопада росіяни поранили троє цивільних на Донеччині — у Бахмуті.
Фото: Генштаб
Читайте також: Щаслива історія повернення: як кіт Фенікс приїхав з Бахмута до Німеччини
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!