Кожна третя особа в Україні, що має ВІЛ, не знає про це: яка ситуація в Бахмуті

Семаковська Тетяна 14:55, 1 Грудня 2022

laboratory gfcf391de0 1920 87d751 грудня світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом, в Україні є тисячі людей, які хворіють СНІДом. Стереотипи про цю хворобу досі заважать їм жити, під час війни ця група людей стає особливо вразливою. Цьому є безліч причин, починаючи від неможливості отримання підтримуючої терапії через обстріли і закінчуючи відсутністю препаратів, зокрема на тимчасово окупованих територіях. Ми дізналися, яка з цим ситуація в Бахмуті.

Ситуація в Бахмуті

Головна лікарка КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м.Бахмут”. Світлана Мельникова запевняє, що проблем з препаратами для інфікованих людей немає. Наразі невідомо скільки бахмутян, які хворіють на СНІД залишилось в місті, оскільки в Бахмуті немає можливості з ними зв’язуватися. Раніше медсестра вела список таких осіб, зараз вже ні.

Водночас Світлана Мельникова запевняє, що в місті взагалі ліків вистачає, видають їх по потребі. Проблем з препаратами немає. Як повідомила нам головна лікарка КНП «Центр первинної медичної допомоги м.Бахмута» Світлана Шабаліна у бахмутян є можливість отримати безплатні тести на ВІЛ.

«У всіх трьох амбулаторіях там є тести і на ВІЛ й на гепатит, й на коронавірус також. Якщо безпекова ситуація дозволяє – люди приходять під час робочого дня, й можуть зробити тест», — зауважує лікарка.

Світлана Шабаліна також додає, що за потреби ліки можуть замовити із Слов’янська або Краматорська, якщо є пацієнт, який вимагає лікування ВІЛ або гепатиту. З останнім дещо складніше, зауважує лікарка, там менше запасів. 

Довідка: Швидкі експрес-тести дозволяють отримати результат протягом 10-30 хвилин без використання спеціального лабораторного обладнання. Експрес-тести мають точність близько 99,5 % і можуть використовуватися як в домашніх умовах, так і в лікувальних закладах. 

Нагадаємо, що амбулаторії знаходяться на Чайковського, на Оборонній і на Сибірцева. Амбулаторії в місті працюють в обмеженому режимі. Наразі, медзаклади працюють з 8:00 до 14:00.

Ситуація в Україні

tablets 5620566 960 720 236b0

Ліки. Фото: Pixabay

В Міністерстві охорони здоров’я України повідомляють, що станом на 1 листопада на диспансерному обліку перебуває 155 722 людей, які живуть з ВІЛ. За 10 місяців року в Україні офіційно зареєстровано 10239 нових випадків ВІЛ-інфекції.

За статистикою, на жаль, кожна третя особа, що має ВІЛ, не знає про це або залишається поза межами медичного нагляду, а отже, не отримує лікування (антиретровірусну терапію).

Водночас тестування на ВІЛ в Україні можна пройти безоплатно. У Всесвітній день боротьби зі СНІДом МОЗ нагадує, де це можна зробити:

—  отримати тест можна у свого сімейного лікаря

— найближчому центрі СНІДу чи кабінеті «Довіра»;

— у будь-якому закладі охорони здоров’я, що надає медичну допомогу в межах 13 пакетів програми медичних гарантій;

неурядових організаціях;

— якщо Ви перебуваєте на безпечній території – можете скористатися послугами сайту — https://prozdorovia.in.ua/ та замовити оральний тест на ВІЛ

Трохи бекґраунду

Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. З того часу ця хвороба була оточена безліччю міфів, аж до того, що вона могла передаватися через обійми чи рукостискання. Останній міф зруйнувала принцеса Діана, яка у квітні 1987 року потиснула руку ВІЛ-інфікованому без рукавичок. Ця світлина згодом облетіла усі шпальти тогочасних газет.

content 4 c02e9

Принцеса Дана потиснула руку інфікованому. Фото: Getty Images

Насправді ж зараження можливе у таких випадках:

  • при статевому контакті з інфікованим;
  • при кровообміні з інфікованим (у тому числі при ін’єкційному вживанні наркотиків, пересадці органів інфікованої людини здоровій);
  • при вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір’ю малюка ВІЛ не передається:
  • через обійми або поцілунок (водночас він може передатися, якщо в слині є домішки крові, а у партнерів є відкрита рана в ротовій порожнині);
  • через рукостискання;
  • через кашель та чхання;
  • при проживанні в одній квартирі; використанні спільної ванни або туалету, спільного посуду для їжі; користуванні спільним басейном
  • через укуси комах;
  • при використанні спільного телефону;
  • через піт або сльози, якщо в них немає домішок крові.

Експрес-тексти займають всього 10-30 хвилин, однак можуть врятувати Вам життя. Дбайте про своє здоров’я та за можливості проходьте обстеження. 

Головне фото: Pixabay

Читайте також: Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]