“Люди, які зараз при владі намагаються підлаштувати під себе громади”, – Жебрівський

Семаковська Тетяна 17:22, 30 Січня 2016

zbir pidpysiv za obyednannya terytorialnoyi gromady markovo 66aadЯк повідомляє “Громадське радіо“, робоча група створена при міськраді Часів Яру, при спілкуванні з органами самоврядування в селах Ніколаєвка і Марково зіштовхнулася з протистоянням адміністрації Костянтинівського району. Для вирішення питання представники робочої групи, до якої увійшли представники виконкому, депутати, міські активісти, звернулися до обласної адміністрації.

 «Проїхали ми із зустрічами три сільські ради — Калінінську, Миколаївську і Марковську. Калінінська сільрада відноситься територіально до Артемівському району, Миколаївська і Марковська — це територія Костянтинівського району. На території Калінінської сільської ради видно взаєморозуміння як на рівні сільської ради, так і на рівні жителів села — позитивна думка щодо об’єднання громад. У Миколаївці, де територія межує з Часів Яром, в принципі громада налаштована позитивно, сільський голова і депутати перебувають на даний момент під тиском Костянтинівської районної адміністрації», — розповів заступник голови робочої групи по об’єднанню територіальної громади, депутат міськради Часів Яру Руслан Макарович.

Вислухавши звернення активістів керівник Донецької області відмітив, що така ситуація, коли існуюча влада хоче підтягнути під себе території, де живе її електорат, трапляється не вперше:

«Ми маємо протиставити справжнє народовладдя і врахувати  інтереси жителів Донецької області через децентралізацію. Фактично, це альтернатива тому розколу України, який пробує «впарити» нам Росія з так званою федералізацією, особливими статусами і так далі. Люди в кінці кінців починають бачити свій інтерес у цьому. У зв’язку з цим з’являються активісти, які самі ініціюють отаке об’єднання громад. Безумовно є люди які знаходяться зараз у владі, не розуміючи, що у владі всі ми тимчасово, і пробують підлаштувати під себе ті чи інші громади. Думаючи про наступне своє обрання на чолі тієї чи іншої громади, пробують деякі палиці в колеса ставити», — каже Жебрівський.

Жебрівський підкреслив, що крім проблем адміністративного тиску, існує потреба у врахуванні побажань мешканців при розрахунку економічної спроможності громади:

«Є проблеми з приводу того, що не всі громади хочуть об’єднуватись за перспективним планом. Наприклад, з того ж Артемівського району до мене прийшли люди і говорять, що ми переселенці з Західної України, коли нас приєднають до Сіверська, ми втратимо свою аутентичність. І нам тут дуже серйозно потрібно буде переглянути і не розказувати, що перспективний план це аксіома. Нам треба врахувати інтереси людей в першу чергу, але в другу чергу ми маємо дивитися, щоб ці громади були економічно спроможними».

Керівник військово-цивільної адміністрації попросив директора Донецького офісу реформ Сергія Попова надати методичну підтримку при проведенні громадських слухань по об’єднанню громади з центром в Часів Ярі, а також в телефонній розмові нагадав керівнику Костянтинівської райдержадміністрації Володимиру Марінічу про неупередженість чиновників.

На прохання нашого кореспондента директор обласного офісу реформ Сергій Попов описав  загальну ситуацію з об’єднанням громад в Донецькій області:

«У нас фактичним чином є три об’єднанні територіальні громади, які обрали органи самоврядування — Краснолиманська, Черкаська і Октябрська. На сьогодні ми вже маємо позитивні висновки, ще по семи громадам, але на вибори були подані лише тільки три — Артемівська, Очеретинська (Ясинуватський район) і Андріївська територіальна громада (там частково будуть сільради зі Славянського району і частково з Добропільського району)», — пояснив директор.

Багато розбіжностей виникає навколо перспективного плану об’єднання громад, який був стверджений Кабінетом міністрів. Хоча при формуванні документу було враховано багато зауважень від органів місцевого самоврядування, але прийнятий план все одно подобається не всім:

«Виїжджали неодноразово на місця, зустрічалися з сільськими, селищними радами, з районними адміністраціями обговорювали. Цей перспективний план тричі підписувався. Остання версія вже була підписана Павлом Івановичем Жебрівським, і він враховував максимальну кількість побажань від органів місцевого самоврядування. Але тут треба зрозуміти цей документ, як і будь-який інший закон це не стодолорова купюра, щоб подобатися кожному на території області. Деяким органам місцевого самоврядування він все одно не подобається». 

Поки влада висловлює свої не вподобання перспективним планом, більшість населення цікавить як об’єднання громади вплине на їх рівень життя:

«Коли ми виїжджаємо на місця і спілкуємося з простими мешканцями здебільшого вони навіть і не знають куди вони мають відноситись згідно перспективного плану і для них не стільки принципово де у них буде адміністративний центр. Для них більш важливим питанням є те як їм будуть надавати адміністративні послуги тут на місці, який в них рівень життя буде. Коли ми наповнимо це слово територіальна громада змістом і реальними проектами розвитку сільської місцевості, тоді люди підуть», — каже Попов.

На останок Попов надав практичну пораду всім активістам, які займаються роботою по об’єднанню громад. На думку спеціаліста це допоможе утриматись від порожніх обіцянок і заручитися підтримкою людей:

«В нас є Закон про співробітництво територіальних громад, який дозволяє навіть не існуючій об’єднаній громаді укласти угоду про співробітництво. Наприклад, створити спільне комунальне підприємство по вивозу твердих побутових відходів, або по благоустрою території. Це вже сьогодні можна робити, це ті блага, які прості люди будуть отримувати. Я розумію, сьогодні стоять великі питання щодо якості твердого покриття доріг в сільській місцевості, газифікації, електрифікації і водовідводу. Ці питання я теж пропоную вирішувати так само шляхом співробітництва громад», — підкреслив директор Донецького офісу реформ.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]