В Бахмуті оприлюднили звіт “Ті, що пережили пекло”, створений за свідоцтвами полонених в так званих ЛНР и ДНР

Семаковська Тетяна 09:42, 15 Лютого 2016

DSCF7256 b7307Презентацію звіту провели активісти з коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», які саме і займалися збором і аналізом інформації від свідків, які пережили тяжкі умови в полоні у терористів. Після презентації звіту і однойменного фільму розгорнулася дискусія що до покарання людей, які скоювали злочини проти людяності. Більшість аудиторії зазначила, що про амністію злочинців не може бути і мови – всі винні мають бути покарані.

Данні зібрані за 2015 рік оприлюднив голова Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков. Він розповідав про окремі випадки садизму і жорстокості терористів, важкі умови утримування, коли людей не годували по декілька днів, тримали чоловіків і жінок в малих не застосованих до проживання приміщеннях. В деяких випадках люди спали по черзі, десь навіть чергували, щоб не бути побитими, бо охорона не дозволяла храпіти. Були випадки, коли на очах полонених вбивали людей.

Новиков відзначив, що основна ціль цієї ініціативи створити базу свідчень і в подальшому сприяти, щоб злочинці були покарані. На сьогодні правоохоронні органи України не висловили своєї зацікавленості до співробітництва з громадськими активістами і цій роботі. Але члени коаліції вважають, що попереду ще багато роботи – всю інформацію треба передати до Міжнародного суду.

DSCF7254 0446c

” Без правоохоронних органів, наразі, нам дуже важко на це все вплинути. Ми сподіваємося, що в подальшому в нас буде можливість подавати до Міжнародного суду з прав людини та все ж таки притягати цих людей до відповідальності. Як приклад, у Сербії і Хорватії вже 20 років минуло після конфлікту і досі продовжуються затримання людей і притягнення до відповідальності. Тому ми розуміємо, що цим потрібно займатися дуже тривалий час і це лише наш перший крок”, – каже Новиков.

На презентації також був присутній політв’язень Олексій Демко, який перебував у полоні півтора місяці. Чоловік розповів, що намагався два рази втекти від терористів ДНР, перший раз, коли до нього прийшли додому, другий раз з лікарні, де він перебував в реанімації після отриманого при втечі поранення. Але не судилося – працівники лікарні попередили ДНРівці. Операцію з вилучення кулі провели тільки в Києві після визволення.

DSCF7250 b8985

“Мене не катували фізично і в принципі я там не бачив садистів у Горлівці поряд с собою. Але людей, які тебе тримають у них у них виникає бажання натиснути на тебе морально, зламати тебе. Саме яскраве, що я можу згадати, це коли вночі прийшли, підняли, зв’язали, кляпа втиснули до рота, мішок на голову. І все це робили повільно, щоб людина усвідомила, що в наступний момент може відбутися будь що. Потім виводили на двір, розв’язували, заводили назад і так робили двічі”, – розповів в’язень.

Прослухавши звіт багато з присутніх висловили думку про те, що цю інформацію треба поширювати через ЗМІ, проводити такі презентації для старшокласників, студентів. Люди повинні знати, що відбувається на окупованій території. І головне глядачі погодилися з думкою про те, що заради справедливості при будь-яких перемовинах треба вимагати, щоб були проведені розслідування, відбулися суди і винні були покарані.

Повний звіт можна подивитися за посиланням.

DSCF7277 a4622

DSCF7271 866a9

DSCF7270 00b93

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]