В Центрі з’явилася нова техніка, відремонтовано дах і дві зали, а вихователі пройшли курси підвищення кваліфікації. Допомога надавалася в рамках проекту ЄС «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції.
Партнер і виконавець проекту експерт з розвитку громад Західноукраїнського ресурсного центру Зоряна Стоцько розказала, що в цьому році в Донецькій області відібрано 34 громади, які отримали допомогу.
“Взагалі цей проект спрямований на соціальну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади. Тобто ми хочемо запровадити таку діяльність яка б згуртовувала одних і других. Ми хотіли, щоб користь від цього проекту отримали не менш 150 осіб переміщених і 150 осіб місцевого населення. В цьому закладі функціонує 32 гуртки і ми в рамках цього проекту оновлювали їхню роботу – запроваджували нову програму підвищення кваліфікації вихователів цих гуртків”, – розповіла Зоряна Стоцько.
Про відновлення бази розповіла директор Центру дитячої та юнацької творчості Марина Астахова:
“Нам відремонтували дві зали, поставили вікна та перекрили дах. Допомогли придбати швацьку машинку, телевізор та принтер. Ми будемо навчати дітей нею користуватися, а також будемо навчати і залучати батьків, для того, щоб вони нам допомагали виготовляти костюми, інтер’єрні іграшки для виставок та конкурсів”.
Зараз в центрі працюють гуртки бісероплетіння, вокальний спів, виготовлення іграшок-сувенірів, спортивне орієнтування, хореографічний гурток, діти також вивчають геологічне і історичне краєзнавство.
“Красиво, чисто, освітлення у нас стало хороше, не те, що раніше. У кімнаті замінили вікна – стало набагато тепліше і дітям дуже подобається. Ми тут займаємося різними техніками декупаж, робота зі шкірою, яєчна шкаралупа, іграшки з фетру “, – каже керівник гуртку сувенірів та бісероплетіння Ольга Іванівна.
Настя Зозуля в’яже гачком і в неї вже є свої досягнення:
“Я зв’язала собі шарфик, в’яжу іграшки, деякі іграшки я здала на шкільну виставку. Мама просить, щоб я і їй зв’язала деякі речі”.
Займатися в танцювальній залі тепер набагато краще:
“Чистенько, підлоги хороші, вікна відкриваються – провітрити можна. А до цього підлоги вешталися, стрибали – незручно було займатися і задуха. Але хотілося б ще дзеркала і верстати. Дуже не вистачає дзеркал, діти себе не бачать – немає синхронності. Репетируємо, відпрацьовуємо, але все одно дзеркала повинні бути”, – зізналася керівник хореографічного колективу “Задоринки” Наталя Мартинюк.
Щоб подивитися концерт і відвідати майстер-класи, до Центру прийшло багато дітей і батьків.
Координатора програми відділу надзвичайних ситуацій та стабілізації Міжнародної організації з міграції Естер Руїз де Асуа урочисто зустрічали на порозі