В Часів Ярі відремонтували Центр дитячої та юнацької творчості

Семаковська Тетяна 17:07, 21 Березня 2016

DSCF7921 47b98В Центрі з’явилася нова техніка, відремонтовано дах і дві зали, а вихователі пройшли курси підвищення кваліфікації. Допомога надавалася в рамках проекту ЄС «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Партнер і виконавець проекту експерт з розвитку громад Західноукраїнського ресурсного центру Зоряна Стоцько розказала, що в цьому році в Донецькій області відібрано 34 громади, які отримали допомогу.

“Взагалі цей проект спрямований на соціальну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади. Тобто ми хочемо запровадити таку діяльність яка б згуртовувала одних і других. Ми хотіли, щоб користь від цього проекту отримали не менш 150 осіб переміщених і 150 осіб місцевого населення. В цьому закладі функціонує 32 гуртки і ми в рамках цього проекту оновлювали їхню роботу – запроваджували нову програму підвищення кваліфікації вихователів цих гуртків”, – розповіла Зоряна Стоцько.

Про відновлення бази розповіла директор Центру дитячої та юнацької творчості Марина Астахова:

“Нам відремонтували дві зали, поставили вікна та перекрили дах. Допомогли придбати швацьку машинку, телевізор та принтер. Ми будемо навчати дітей нею користуватися, а також будемо навчати і залучати батьків, для того, щоб вони нам допомагали виготовляти костюми, інтер’єрні іграшки для виставок та конкурсів”.

DSCF7925 779cfЗараз в центрі працюють гуртки бісероплетіння, вокальний спів, виготовлення іграшок-сувенірів, спортивне орієнтування, хореографічний гурток, діти також вивчають геологічне і історичне краєзнавство. 

“Красиво, чисто, освітлення у нас стало хороше, не те, що раніше. У кімнаті замінили вікна – стало набагато тепліше і дітям дуже подобається. Ми тут займаємося різними техніками декупаж, робота зі шкірою, яєчна шкаралупа, іграшки з фетру “, – каже керівник гуртку сувенірів та бісероплетіння Ольга Іванівна.

Настя Зозуля в’яже гачком і в неї вже є свої досягнення:

“Я зв’язала собі шарфик, в’яжу іграшки, деякі іграшки я здала на шкільну виставку. Мама просить, щоб я і їй зв’язала деякі речі”.

Займатися в танцювальній залі тепер набагато краще:

“Чистенько, підлоги хороші, вікна відкриваються – провітрити можна. А до цього підлоги вешталися, стрибали – незручно було займатися і задуха. Але хотілося б ще дзеркала і верстати. Дуже не вистачає дзеркал, діти себе не бачать – немає синхронності. Репетируємо, відпрацьовуємо, але все одно дзеркала повинні бути”, – зізналася керівник хореографічного колективу “Задоринки” Наталя Мартинюк.

DSCF7927 f9db2

Щоб подивитися концерт і відвідати майстер-класи, до Центру прийшло багато дітей і батьків.

DSCF7906 1a1a1DSCF7908 2e292Координатора програми відділу надзвичайних ситуацій та стабілізації Міжнародної організації з міграції Естер Руїз де Асуа урочисто зустрічали на порозі

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]