Свободная конкуренция или рай для монополистов?

Семаковська Тетяна 10:35, 22 Березня 2016

1454052848 img 9926 21866Анализируем новые правила для собственников квартир, утвержденные в законе “Об особенностях осуществления права собственности в многоквартирном доме”, который вступает в силу с 1 июня текущего года.

Совладельцы не только получают право выбирать себе способ управления домом, но и принимают на себя полную ответственность за состояние дома, выполнение правил пожарной безопасности. Этим законом все затраты по содержанию перекладываются на плечи жильцов. Теперь они, а не Управляющая кампания, будут отвечать за техническое состояние многоэтажек – обязаны проводить капитальные и текущие ремонты.  

Сейчас в составляющую тарифа не входят отчисления на капитальные ремонты, а деньги на это выделяются из городского бюджета. После вступления закона в силу каждому дому придется самостоятельно собирать на ремонт крыши или лифта. Конечно, если дом откажется от услуг ЖЭКА, то в тарифе не будет составляющей налога и рентабельности, но эта часть явно не покроет затрат на капремонты.

Помимо управления и проведения ремонтов, следующим этапом закон выносит на первый план еще вопрос оформления земли и уплату земельного налога, который опять же ляжет на семейные бюджеты жильцов.

“Дома, которые уходят в ОСМД не уменьшают, а увеличивают тариф”, – поясняет директор “Управляющей кампании” Александр Бондарев.DSCF7846 d7cc4

Заместитель городского головы Елена Головкина сообщила, что для исполнения нового закона у жильцов есть несколько вариантов – нанять управителя, создать ОСМД или заключить договор с ЖЭКом, которые не уйдут с рынка ЖКХ, а продолжат оказывать свои услуги. Если жильцы сами не решат этот вопрос об этом позаботится местный совет, который назначит форму управления своим решением.

Поскольку практика работы ОСМД и ЖЭКов уже доказала свою дееспособность и имеет более или менее понятные правила игры, то управители как новая форма даже не имеют четко определенных законодательством функций. Поэтому Головкина советует тщательно относится к выбору управителя и четко прописывать его обязанности в договоре. По-закону, управителем может быть любой частный предприниматель, готовый оказывать услуги в жилом доме имеющем статус юридического лица – или не являющимся обществом совладельцев жилого дома.

“Я считаю, что такие управители будут оказывать функции диспетчеров. Чтобы выполнять какие-то работы придется все равно обращаться к ЖЭКам или другим кампаниям, у которых есть кадры и техника. Таким образом это дополнительное звено между заказчиком и исполнителем, которому нужно платить зарплату”, – считает председатель ОСМД Валентина Богун.

DSCF7861 aafd6

О том, что дом не сможет работать без услуг больших кампаний говорит и директор ООО “ТСК Восток” Сергей Гончаров:

“Самоорганизация населения это очень хорошо и я считаю, что когда дома перейдут к людям, и они поймут, что отвечают не только за свою квартиру, будут более ответственно относится к оплате. Но один дом не сможет для себя получить лицензии, обучить специалистов для обеспечения надлежащего уровня соблюдения техники безопасности, получения допусков на определенные работы”.

Поэтому, чтобы выполнить работы, особенно капитальные ремонты, людям придется обращаться к большим кампаниям за услугой.

При этом Гончаров не отрицает необходимость управителей или председателей, объясняя, что текущей работы по дому станет намного больше:

“Дому как новому субъекту придется заключать договора со всеми поставщиками, это длительная и затратная процедура, наша кампания заключала договор по центральной части города с Облэнерго полгода. К нам приходят различные службы с проверками и дают предписания, теперь за этим придется следить каждому дому отдельно”.

Актуальным остается вопрос квалификации управляющего:

“Мы же понимаем, что для управления нужны знания и опыт. У нас есть отличный пример – Юрий Гейлер, это человек, который имеет большой опыт работы в коммунальном хозяйстве и при этом очень старательно относится к содержанию дома, в котором он живет. А есть управители, которые взяли несколько домов и говорят, что работают. Поэтому нужно решать вопрос обучения. У нас есть центры занятости, которые обеспечивают переквалификацию безработных, если они возьмут на себя подготовку кадров, мы одновременно решим вопрос компетентности и безработицы”.

DSCF7865 2dc59

Упомянутый выше председатель ОСМД Юрий Гейлер убежден, что лучший способ управления – это ОСМД, потому что управители имеющий несколько домов ничем не будут отличаться от ЖЭКов. Да содержание дома хлопотное дело и занимает много времени, требует опыта, но этот способ наиболее экономный и эффективный.

  

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]