Схід та Захід – разом!

Семаковська Тетяна 10:20, 30 Березня 2016

20160227 163605 5fb0fГромадські активісти та журналісти з Донбасу відвідали Івано-Франківськ. Ті цікаві та насичені дні, які вони провели з друзями на Західній Україні будуть довго нагадувати про себе.

            Поїздка до Івано-Франківська була візитом у відповідь, бо вже рік тому громадські активісти з Франківська приїздили на Донеччину. Нашіх дівчат та хлопців зустрічав місцевий активіст – Микола Франко, який показав місцеві культурні пам’ятки, розповів історію та легенди міста, організував екскурсію по місту, та взагалі Микола використовував кожну вільну хвилину, щоб збагатити наші знання про Франківськ.

            В перший день поїздки активісти зустрілись з представниками ГО “Всеукраїнське обєднання “Українці Донбасу і Криму”, головною метою якої є об’єднання вимушених переселенців Донбасу і Криму, захисту їх прав та інтересів. Лариса Пантелюк – голова організації та переселенка з Донбасу розповіла, що зараз організація нараховую близько 500 членів, а всього у Іфано-Франківську на сьогодні зареєстровано більше 5 тис. переселенців.

            «Зараз люди починають повертатись додому, хто на звільнені території,  а хто й ні. Повертаються тому, що дуже складно винаймати житло, а держава не намагається вирішувати проблему з житлом для вимушених переселенців. Більшість з тих, хто залишився на Франківщіні винаймають житло, працевлаштувались і попри всі проблеми і труднощі намагаються жити суспільним життям свого нового міста. Один із напрямків роботи організації є кружок Хенд-Мейда, продукцію якого планується реалізовувати на благодійних аукціонах» – розповіла Лариса.

20160226 092759 0cd31

Активісти з Донбасу відвідали Обласну наукову бібліотеку ім. І.Франка, де ще рік тому був створений куточок Донеччини. В такому куточку представлені книги та журнали, завдяки яким, мешканці Франківщини мають можливість познайомитись з історією, культурою, та визначними діячами Донеччини. Саме тут донбаські гості передали книжки Олекси Тихого, Анатолія Федя, Михайла Метренко, малюнки руки Опанаса Заливахи, екземпляр перевидання літературно-просвітницького журналу “Вільні думки”, який було вперше видано в Бахмуті у 1918 року.

Ko2l9TQ5tVA 42773

Крім літератури передали соляний світильник та кристали солі з соляних копалин Соледару, шматочки кам’яного дерева із Дружківки, шахтарську каску з Червоноармійська та брошури з фотографіями сучасного Бахмута.

G VWG9S7cTc 6084e

Група відвідала Музей Небесної Сотні, який є єдиним у своєму роді музеєм в Україні. Серед багатьох фотографій представлених в музеї є фотографія нашого земляка – Дмитрія Чернявського.

6JmyC93XhCc eae8c«Йдучи по музею, роздивляючись експонати та вдивляючись в фотографії героїв, котрі поклали свої життя за ради світлого майбутнього нашої України, згадуючи тих, хто загинув вже після Майдану на Сході, мимоволі задаєшся думкою: невже все це було даремно, невже Україна втратила та продовжує втрачати своїх кращих синів заради збагачення чергової купки олігархів? Реформи гальмуються, гроші, як і раніше розкрадаються, патріотів саджають у тюрми, життя громадян з кожним днем «покращується», все, як при «папередніках», тільки під прикриттям війни!» – так передав свої почуття один з гостей Івана-Франківська – громадський активіст з Часів Яру Олександр Хайнус.

Гості Франківська відвідали регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території. Цей штаб діє у режимі єдиного вікна, що дуже важливо для людини, яка приїхала у незнайоме місто. Завдяки такому підходу, кожен переселенець має змогу в одному місці оформити документи, отримати всі необхідні консультації та гуманітарну допомогу.

IuY2t8DsUvY 1 558b8Відбулося багато зустрічей з громадськими діячами, депутатами, журналістами, на яких всі одностайно підтримали необхідність культурного обміну мешканців Сходу і Заходу України. Для руйнації негативних стереотипів і об’єднанню нації.

Поїздка до Івана-Франківська відбулась в рамках проекту “Схід та Захід разом” Донецьким пресс-клубом та за фінансової підтримки посольства США в Україні. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]