Священик греко-католицької церкви – отець Михайло Неїжмак привіз до Бахмуту Великопосну екологічну ініціативу. Основний заклик якої це відмова від пластикових квітів, що перетворюються в небезпечне, важко переробне сміття.
До війни отець Михайло служив священиком в Донецьку і Макіївці. Зараз працює в бюро з питань екології УГКЦ у Донецькому екзерхаті.
“Щоб говорити про екологію треба міняти свідомість людей. Ми в першу чергу хочемо поміняти ставлення людини, щоб залучити її до якихось практичних акцій. Ціль мого візиту до Бахмуту – це презентація нашої діяльності, бо я тут ще ніколи не був. Крім того в нас є Великопосна ініціатива – Екологічне навернення для порятунку створіння. Найголовніша акція цієї ініціативи – це є відмова від пластикових квітів на цвинтарях і взагалі в побуту. Ми розповсюджуємо листівки вивішуємо банери при вході на цвинтар”, – розповідає священик.
Ця ініціатива діє вже третій рік. Альтернативою пластику мають стати живі чи паперові квіти. Отець Михайло також пояснив цю пропозицію з точки зору віри:
“Померлому взагалі не потрібні квіти. Принесіть померлому не квіти, а молитву – це має бути основний акцент. Якщо хочете, можна принести одну живу квітку”.
Штучні пластикові квіти небезпечні для екології. Сама сировина з якої виготовляються такі прикраси несе в собі загрозу: при спалюванні виділяється великий вміст діоксину, що впливає на розвиток ракових захворювань в першу чергу легеневих, переробка дуже важка, в Україні її взагалі не існує.
“Ми розуміємо, що це бізнес і революції в цьому ми не зробимо, але я можу сказати, що люди прислуховуються. В деяких села наприклад у Львівській області ви вже на знайдете пластикові квіти на цвинтарях”, – підкреслює священик.
Отець Михайло зустрівся з учнями загальноосвітньої школи №24, розповів про екологічну ініціативу Української греко-католицької церкви, про Всеукраїнський екологічний конкурс до 30-ї річниці Дня пам’яті Чорнобильської трагедії (вірш, молитва і роздум).
Більше інформації про роботу і просвітницьку роботу Екологічного бюро можна дізнатись на офіційному сайті “Відповідальність за створіння.”