Сьогодні в Бахмуті відбувся круглий стіл, де місцеві координатори ГО “Сильні громади” разом з громадськістю, депутатами, представниками інформаційного відділу міськради обговорювали прозорість, відкритість і ефективність комунікації Бахмутської міської ради. Присутні зійшлись на думці, що брак комунікації влади з громадою існує, і його потрібно виправляти. Метою зустрічі була не критика, а потреба розробити суспільний план дій по виправленню виявлених в результаті моніторингу недоліків.
Депутати міськради Володимир Бойко та Вікторія Лещінер підтримали пропозицію створити інформаційний стенд для розміщення інформації про склад і роботу міськради, додати біографії депутатів на сайт міськради.
«Можливо треба розробити міні плакати, з основною інформацією про депутата та розмістити їх в приміщенні ЦНАП, де є вільний вхід» – запропонував Володимир.
Більшість підтримала необхідність розробки положень про звітність депутатів. Досвідом зі своєї депутатської діяльності поділився громадський активіст Петро Тутов.
Також Петро Тутов та Володимир Бойко зазначили, що якби депутати не заходили до міської ради відповідно «внутрішніх списків», то депутати були б зацікавлені звітуватись.
«В часи моєї депутатської діяльності, я завжди звітувався про роботу на своєї ділянці. На такі зустрічі приїжджав голова міста, а мешканці району досі пам’ятають мої виступи. Роботи звіти – це не складно, це обов’язок кожного депутата. Такі дії з боку депутатів будуть зближати з його виборцями» – розповів Тутов.
Депутат Бахмутської районної ради Едуард Акименко заявив, що говорити про комунікацію райради з громадою взагалі не можливо, бо навіть немає комунікації з депутатами. Апарат ради навіть не дає відповіді на депутатські запити. Координатор руху «Сильні громади» Валентин Красноперов поділився позитивним досвідом співробітництва по цим питанням з уповноваженим з прав людини ВР.
В процесі дискусії також зрозуміли, що існують проблеми не тільки в комунікації влади і громади, але й комунікації виконкому і міськради. Депутати підтвердили, що частину рішень, які приймає виконком (наприклад тарифи) навіть не доводять до депутатів. Слабким місцем також є висвітлення рішень по земельним питанням, тому вирішили підготувати запит, щоб зрозуміти процес розподілу комунальної власності.
В підсумку вирішили розглянути методологію і разом сформулювати пропозиції.