А ви знаєте, хто ваш депутат, чим він займається окрім громадської діяльності, де приймає виборців? Чим взагалі займається міськрада, хто там прцює, яки рішення приймають і виконують? Відповіді на такі прості питання і складають враження про відкритість роботи міського самоврядування. На якому рівні цей показник знаходиться в Бахмуті досліджував рух «Сильні громади».
Координатори руху «Сильні громади» проаналізували роботу Бахмутської міської ради по 132 критеріям стосовно прозорості, відкритості та ефективності комунікації. Пропонуємо нашим читачам результати оцінювання діяльності роботи місцевої ради в цілому, а почнемо саме з відкритості.
Можна виділити позитивні сторони з боку відкритості сайту. Так, на сайті присутня біографія міського голови і його заступників, наявна інформація про склад постійних комісій, закріплення депутатів відповідно до їх ділянок.
На сайті оприлюднена детальна інформація про виконавчі органи, їх плани робіт, функції заступників міського голови, склад виконкому, є повна інформація про Громадську Раду, вчасно додаються проекти рішень і прийняті рішення (по черговим сесіям), присутня інформація про громадські слухання.
На жаль, у приміщенні виконкому відсутні інформаційні стенди про склад і роботу міської ради, не має інформації стосовно особистого прийому депутатів, голови та його заступників. Але, якщо б такий стенд і був, ті мешканці міста, які не мають доступу до інтернету, або просто не користуються ним, все одно не змогли їм користуватись, так як вільного входу до будівлі міськради не має. Такі стенди могли б привернути увагу містян, якщо їх розмістити зовні вздовж тротуару перед фасадом адмінбудівлі.
Якщо повернутись до офіційного порталу, то з недоліків можна відмітити, відсутність інформації про час і місце роботи постійних комісій. Проекти рішень чергових пленарних засідань викладаються заздалегідь, інколи буває, що відсутні пояснювальні записки. А про проведення позачергової сесії можна дізнатись, в кращому випадку, за добу, а які проекти рішень будуть розглядатись не відомо зовсім, бо їх перелік і текст ніколи не публікуються.
Інформація про діяльність органів міського самоврядування достатньо оперативно відображаються на сайті, публікується анонс культурних заходів, громадських слухань і інших соціально-культурних подій.
Інформація про місце роботи і прийом депутатів рідко хоча і розташована на сайті, але рідко оновлюється і не завжди відповідає дійсності. Так депутат Сергій Деменков вже більше ніж півроку не виконує обов’язки директора КП “Артемівсьгорелектроавтотранс» і саме підприємство вже має іншу назву – «Бахмутелектротранс» але інформація про це досі не відновлена.
Якщо пленарні засідання сесій депутатів міської ради може відвідувати кожен з бажаючих, то вільний доступ стосовно відвідування засідань виконкому у нормативно-правових актах не закріплений. І фактично не відбувається у будівлю можна зайти тільки по запрошенню.
В цілому в рейтингу відкритості було використано для моніторингу 75 індикаторів за якими міста отримували, або не отримували бали. Хочеться зазначити, що серед шести міст, які приймали участь в аналізі – Слов’янськ, Краматорськ, Добропілля, Торецьк, Покровськ і Бахмут, наше місто набрало найбільшу кількість балів – 51.
Подивитись плюси і мінуси роботи інших міськрад можна на сайті «Сильні громади».