Чи легко бахмутчанам дізнатись про роботу міської ради?

Семаковська Тетяна 12:00, 29 Червня 2016

1 86327

А ви знаєте, хто ваш депутат, чим він займається окрім громадської діяльності, де приймає виборців? Чим взагалі займається міськрада, хто там прцює, яки рішення приймають і виконують? Відповіді на такі прості питання і складають враження про відкритість роботи міського самоврядування. На якому рівні цей показник знаходиться в Бахмуті досліджував рух «Сильні громади».

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували роботу Бахмутської міської ради по 132 критеріям стосовно прозорості, відкритості та ефективності комунікації. Пропонуємо нашим читачам результати оцінювання діяльності роботи місцевої ради в цілому, а почнемо саме з відкритості.

Можна виділити позитивні сторони з боку відкритості сайту. Так, на сайті присутня біографія міського голови і його заступників, наявна інформація про склад постійних комісій, закріплення депутатів відповідно до їх ділянок.

На сайті оприлюднена детальна інформація про виконавчі органи, їх плани робіт, функції заступників міського голови, склад виконкому, є повна інформація про Громадську Раду, вчасно додаються проекти рішень і прийняті рішення (по черговим сесіям), присутня інформація про громадські слухання.

На жаль, у приміщенні виконкому відсутні інформаційні стенди про склад і роботу міської ради, не має інформації стосовно особистого прийому депутатів, голови та його заступників. Але, якщо б такий стенд і був, ті мешканці міста, які не мають доступу до інтернету, або просто не користуються ним, все одно не змогли їм користуватись, так як вільного входу до будівлі міськради не має. Такі стенди могли б привернути увагу містян, якщо їх розмістити зовні вздовж тротуару перед фасадом адмінбудівлі.

Якщо повернутись до офіційного порталу, то з недоліків можна відмітити,  відсутність інформації про час і місце роботи постійних комісій. Проекти рішень чергових пленарних засідань викладаються заздалегідь, інколи буває, що відсутні пояснювальні записки. А про проведення позачергової сесії можна дізнатись, в кращому випадку, за добу, а які проекти рішень будуть розглядатись не відомо зовсім, бо їх перелік і текст ніколи не публікуються.

Інформація про діяльність органів міського самоврядування достатньо оперативно  відображаються на сайті, публікується анонс культурних заходів, громадських слухань і інших соціально-культурних подій.

Інформація про місце роботи і прийом депутатів рідко хоча і розташована на сайті, але рідко оновлюється і не завжди відповідає дійсності. Так депутат Сергій Деменков вже більше ніж півроку не виконує обов’язки директора КП  “Артемівсьгорелектроавтотранс» і саме підприємство вже має іншу назву – «Бахмутелектротранс» але інформація про це досі не відновлена.

Якщо пленарні засідання сесій депутатів міської ради може відвідувати кожен з бажаючих, то вільний доступ стосовно відвідування засідань виконкому у нормативно-правових актах не закріплений. І фактично не відбувається у будівлю можна зайти тільки по запрошенню.

В цілому в рейтингу відкритості було використано для моніторингу 75 індикаторів за якими міста отримували, або не отримували бали. Хочеться зазначити, що серед шести міст, які приймали участь в аналізі – Слов’янськ, Краматорськ, Добропілля, Торецьк, Покровськ і Бахмут, наше місто набрало найбільшу кількість балів – 51.

1 86327

Подивитись плюси і мінуси роботи інших міськрад можна на сайті «Сильні громади».

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]