Маєш право знати: гарячі рішення останньої сесії літа в Бахмуті

Семаковська Тетяна 11:09, 29 Серпня 2016

Координатори руху “Сильні громади” продовжують знайомити читачів з проектами рішень міської ради. В останню сесію літа, яка відбудеться 31 серпня, депутати Бахмутської міської ради будуть розглядати петицію про тарифи на водопостачання, можливість відшкодування частини кредиту мешканцям Бахмуту по «теплому кредитуванню» та інші важливі рішення для громади. Розглянемо їх детальніше.

Одне з головних рішень, яке буде прийматись на серпневій сесії – це Програма з відшкодування частини відсотків за енергоефективними кредитами. Зараз діє державна програма «Ощадний дім», за допомогою якої «Ощадний банк» надає кредити на пільгових умовах, а держава повертає частину загального та процентного боргу користувачам. Бахмутська міська рада для підвищення активності населення по впровадженню заходів з енергоефективності розробила свою програму участі. На це в 2016 році виділять 50 тисяч гривень, в 2017 і 2018 роках по 75 тис. грн. Ця сума призначена для відшкодування 10% від відсотків ставки за процентами як фізичним, так і юридичним особам.

Планується затвердити зміни до Програми економічного та соціального розвитку. Зокрема, буде збільшено фінансування культурних заходів у 2016 році, їх сума становить 30 млн 598 тис. грн, причому фінансування за рахунок міського бюджету також збільшиться на 4 млн 421 тис. грн. Завдяки цьому Бахмутська школа мистецтв зможе більше витрати на ремонт підлоги, та запланована сума стипендій для обдарованих дітей виросте майже у 5 разів. Також на охорону природного середовища в 2016 році витратять на 57 млн 470 тис. грн більше.

Ще у травні було ініційовано розгляд петиції стосовно перегляду тарифів на водопостачання, яка набрала 263 голоси з 250 необхідних. Незважаючи на те що, встановлення тарифів на комунальні послуги не належить до повноважень Бахмутської міської ради, представними міського самоврядування вирішили підтримати петицію та винести її на розгляд сесії міської ради.

17 проектів рішень, які будуть розглядатись на сесії депутатів Бахмутської міської ради у серпні стосуються перейменування загальноосвітніх шкіл у зв’язку зі зміною назви міста. Також на майбутній сесії буде перейменовано Комунальне підприємство «Артемівська керуюча компанія ЖКП» з тієї ж причини.

За пропозицією координаторів «Сильні громади» представники місцевого самоврядування на сесії розглянуть рішення про затвердження «Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

Депутатам Бахмутської міської ради запропонують надати дозвіл на списання майна комунальної власності територіальної громади, а саме буде списана комп’ютерна техніка, 2003-2005 років випуску, на загальну суму 89 тисяч гривень, у зв’язку з її повним фізичним зносом.

З балансу КП «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» буде знято будинки за адресою вул. Благовіщенська,21 та Садова,187, у зв’язку з тим, що мешканці будинків прийняли рішення створити ОСББ.

У зв’язку з кадровими змінами в органах місцевої влади, затверджується новий склад журі відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну ідею щодо реконструкції території на місці декомунізованих пам’ятників на площі Свободи.

31 серпня на сесії буде розглянуто питання щодо надання рекомендацій Бахмутській районній раді стосовно виходу органів місцевого самоврядування зі співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Вперед». Також ТОВ «Редакція газети «Вперед» буде передано в оренду на 15 років приміщення, де саме зараз разташована редакція, з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій із заброною передачі цих приміщень в суборенду.

Вносяться зміни до Комплексної програми по соціальному захисту окремих категорій громадян в м. Артемівську на 2015-2018 роки. Загальні обсяги фінансування програми збільшуються і в 2016 році, і в майбутніх 2017-18 роках. Так, в 2016 році на допомогу соціально незахищеним категоріям громадян, в цілому витратять на 417 тисяч гривень більше, а у 2017-18 роках на 448 і 494 тисячі гривень, відповідно. Також, пропонується надати 50% пільгу за житлово-комунальні послуги, сім’ям осіб, які проживали у Бахмуті і загинули у результаті обстрілу міста у 2015 році. У 2016 і 2017 роках пропонується відшкодувати 20 тисяч гривень, у 2018 році – 25 тисяч гривень.    

Всі питання будуть розглянуті на постійних депутатських комісіях в понеділок і вівторок, які за законом про місцеве самоврядування можуть відвідати мешканці громади. Дізнатись час проведення можна в організаційному відділі за телефонами: 44-04-92, 44-03-56, 44-02-33.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]