Предложения, замечания, инициативы: к работе Общественного совета присоединились бахмутские активисты (Полное видео)

Семаковська Тетяна 11:29, 5 Лютого 2016

В ходе последнего Общественного совета активистами города и членами совета поднимался ряд важнейших вопросов: необходимость реального контроля за экономией энергоресурсов после проведения капремонтов и утепления зданий, отсутствие действующей аппаратуры оповещения в случае чрезвычайных ситуаций, патриотическое воспитание молодежи, пересмотр норм по вывозу твердых бытовых отходов, проведения общегородского Вече по теме изменений в Конституцию – особому статусу Донбасса.

На встречу с общественность пришел руководитель “Умвель-Бахмута” (в прошлом “Ремондис-Артемовск”) Роман Кравченко, который предложил общественности заключать договора с жителями частного сектора и обещал пересмотреть посезонные нормы по твердым бытовым отходам. По сути на множество вопросов, которые задавали ему члены совета Кравченко ответил формально и постоянно подчеркивал, что его предприятие всего лишь перевозчик, хотя тут же добавлял, что по уставу “Умвель-Бахмут” занимается сбором, вывозом и утилизацией отходов.

Множество вопросов прозвучало в отношении отчета по программе энергоэффективности. Заместитель председателя совета Валерий Руденко подчеркнул, что в зале нет энергоменеджеров и специалистов в этой области, поэтому реально оценить эту программу не получится. Предложил внести на следующий период проведение экспертизы, чтобы это не было формальным подведением итогов. Также было внесено предложение о необходимости реального энергоаудита зданий перед их ремонтом и утеплением, и расходов ресурсов после проведения мероприятий по энергоэффективности, чтобы можно было оценить реальный эффект экономии.

Начальник отдела по вопросам гражданской защиты, мобилизационной и оборонной работы Владимир Литовченко, отвечая на вопрос членов совета, сообщил, что в городе не работает система оповещения. Поскольку она дорого стоит – 500 тысяч гривен покупать ее в ближайшее время не будут, поэтому оповещение граждан об опасности будет происходить через предприятия. Литовченко также заявил, что его отдел делает специальный сайт, где будет размещаться информация по реагированию в опасных ситуациях.

Бизнесмен Петр Тутов попросил начальника Управления экономического развития Марину Юхно объяснить какие мероприятия городской совет будет реализовывать в связи с тем, что количество предприятий малого и среднего бизнеса как и зарплата в этом секторе снижаются. Юхно заявила, что на сегодняшний день горсовет может только информировать о программах поддержки малого бизнеса Международными фондами.

В отношении льгот детей участников АТО патриотического воспитания начальник Управления молодежной политики и по делам детей отметила:

“Дети участников АТО относятся к льготной категории и имеют право на бесплатное оздоровление. А в отношении патриотического воспитания, могу сказать, что сейчас это понятие мы пересмотрели в определенной мере и сегодня в большей степени занимаемся национально-патриотическим воспитанием молодежи”.

Член организации “Моя Єдина” Алена Щекодина также предложила внести в программу “Молодежь. Семья. Дети” тему гражданского воспитания – заявила, что готова проводить в вузах просветительскую кампанию под названием “Школа юного гражданина”, в программе которой студенты смогут ознакомится со структурой местной власти и как будущие избиратели изучить принципы демократических выборов.

Также Галиной Олейниковой и представителями Штаба Дмитрия Яроша было предложено инициировать создание в городе программы помощи переселенцам. Причем радикальные силы хотят видеть результатом этой программы в первую очередь выявление реальных переселенцев и блокирование счетов тех, кто продолжает жить на оккупированной территории и только пользуется выплатами от государства, чтобы освободившиеся деньги направить на помощь реальным переселенцам.

“За Управлением труда и Пенсионным фондом законодательно закреплена ежемесячная проверка проживания переселенцев в количестве 10% от общего количества зарегистрированных. Давайте заслушаем эти службы, что они делают в этом направлении”, – предложила член совета Валентина Богун.

Член “Бахмута Украинского” Сергей Гончаров предложил провести конкурс эскизов памятника “Бахмутскому козаку-солевару”. Совет поддержал это предложение.

Галина Олейникова также предложила провести в центре Бахмута Вече-реквием, чтобы вспомнить жертв обстрела 13 февраля 2015 года и рассмотреть вопрос внесения изменений в Конституцию, подробнее обсудить особый статус Донбасса с депутатами горсовета.

Видео Общественного совета транслируется со странички ТРК “Заказ”.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]