У вас є питання, пропозиції, ви підготували звернення, а чи знаєте як можна його донести до міського голови, депутатів чи органів управління? Звичайно ви можете цього не знати, але чи є така можливість взагалі з’ясовували координатори руху «Сильні громади», які провели дослідження ефективності комунікації Бахмутської міської ради. Подробиці читайте далі.
По-перше на офіційному сайті Бахмутської міськради є форма для зверненьгромадян, де саме пояснюється, як правильно скласти звернення, опублікований порядок розгляду. Можна звернутись до міської ради як письмово так і за допомогою електронної пошти. Останнім часом був затверджений порядок надання електронної петиції, до речі ця форма участі громадян в місцевому самоврядуванні дуже популярна – надано вже близько десяти петицій, дві отримали більше 250 підписів, тобто будуть розглядатися міськрадою.
На офіційному порталі присутній розділ для підприємців, з інформацією про програму розвитку малого та середнього бізнесу. Перелічені інвестиційні пропозиції, інформація щодо послуг фіскальної служби.
На сайті надана повна та корисна інформація про адміністративні послуги для населення, юридичних та фізичних осіб: нормативні документи, звіти роботи адмінцентру, наданий перелік послуг, які можна отримати через ЦНАП.
Важливо, що з міст Донбасу – Бахмут першим отримав статут, затвердив Положення про громадські слухання, про Громадську раду, зовсім не давно були затверджені Положення про місцеві ініціативи (на сайті, на жаль цей інструмент не виділено) та електроні петиції. Однак, досі місто не має окремого Положення про загальні збори громадян, громадську експертизу, звітування міського голови, його заступників, депутатів міськради, роботу постійних комісій.
До мінусів можна додати те, що поки ще не організований відео супровід засідань ради, виконкому та постійних комісій. Не надана систематизована інформація про інвестиційні програми і залучення бюджетних коштів.
Також, не впроваджений бюджет участі – це коли самі мешканці міста пропонують та затверджують міські проекти розвитку. Вже в різних містах України, такий бюджет затверджений та працює, наприклад Луцьк, Чернігів, Полтава, Черкаси. Сусіднє місто Краматорськ також знаходиться на стадії розробці такого бюджету. Маємо надію, що представники місцевої влади Бахмуту, незабаром, запропонують своїм громадянам таку форму участі у самоврядуванні.
В цілому в рейтингу прозорості було використано для моніторингу 37 індикаторів за якими міста отримували, або не отримували бали. Хочеться зазначити, що серед шости міст, які приймали участь в аналізі – Слов’янськ, Краматорськ, Добропілля, Торецьк, Покровськ і Бахмут, наше місто як і в рейтингу ефективності комунікації займає друге місто після Краматорську.
Подивитись плюси і мінуси роботи інших міськрад можна на сайті «Сильні громади».