Фотографи та художники приїхали у Бахмут на автобусі, зупинилися біля Розважального центру «Победа». Тут на критому майданчику між стіною кінотеатру та автобусом, розписаним авторськими роботами учасниці проєкту Алевтини Кахідзе, відбувався діалог між гостями міста і його мешканцями. Творчій обмін почався о 15.00 годині, а завершився пізно ввечері.
На майданчику була відкрита бібліотека з книгами про сучасне мистецтво і не тільки. Можна було роздивитися фотографії Гаррі Ефімова, які він збирав десять років.
Гаррі Ефімов розказав історію створення виставки: як працював з героями, як знаходить натхнення, відповідав на питання і ділився секретами підбору техніки з місцевими фотографами та фотографками.
Про свої творчі доробки розказав бахмутський фотохудожник Андрій Парахін. Він відмітив, що кожну лекцію про творчість можна починати і закінчувати з фрази: «Читайте класику!». Саме в класичній літературі Андрій знаходить натхнення і радить читати всім, хто прагне створювати щось нове і креативне.
Бахмутський художник Сергій Садчиков спілкувався і малював.
Фотохудожник Іван Сидоров, що переїхав до міста з Донецька, спілкувався і фотографував.
Художниця Алевтина Кахідзе малювала з наймолодшими учасниками заходу, збирала очікування для свого проєкту по обміну насінням, розказувала казки свого дитинства та збирала казки бахмутян, щоб в діалозі дослідити, як вони вплинули на їх життя в подальшому.
«Бахмут прийняв нас надзвичайно тепло. Дуже зраділи такій включеності місцевих художників і спільноти. Довелось змінити кілька разів локацію, але це не завадило успішному проведенню події. Проєкт «Гуртобус» про комунікацію і обмін, в Бахумті цей обмін відбувся і ми радіємо, що є митці, яких ми б могли запросити далі в мандрівку Україною», – каже куратора проєкту Гуртобус Олена Масон.
Наприкінці заходу відбувся кінопоказ докуметального фільму кіноклубу Docudays UA та авторського фільму художниці та режисерки Олени Клочко «Красунітамонстр». В фільмі авторка відтворила події війни на Донбасі. Зйомки відбувались на промзоні в Авдіївці та в Бахмуті. У фільмі поєднані два світи – сильних чоловіків-воїнів, що боронять кордони держави та красивих жінок, що живуть у мирному Бахмуті повсякденним життям. Фільму поки що немає у вільному доступі режисера надає його лише для закритих показів.
“Показ у Бахмуті для мене завжди стає особливою подією, а цих показів було зовсім небагато. До того ж на показі, нарешті, була присутня моя дочка, чия думка мені є дуже важливою, вона не тільки адепт мого світогляду, але й професійний кіношник. Побачивши сльози в її очах, я знову переконалася, що ми з групою і оператором Романом Потапенко працювали не даремно. З моменту повернення в Бахмут у мене з’явилася підтримка і хороші друзі в українській арт-тусовці і в рідному місті, який так довго був для мене лише колискою. Зараз це місце, де розташована моя творча лабораторія, і той факт, що я художниця, яка працює на українськый та міжнародный арт-сцені, перетворює моє місце перебування в своєрідний арт-проект. Особливо хочу відзначити, що мені було дуже приємно бачити серед глядачів і учасників дискусії директора Платформи “Ізоляція” Оксану Саржевський, художницю – перформансістку Алевтину Кахідзе, інших колег з Ізоляції, наших місцевих подвижників Анну Бокову, Наталю Жукову, Валерія Слєсарева і що мені вдалося представити їм одну з учасниць мого перформансу саму – сміливу жінку на артемовскоім ринку Тетяну Клименко”, – розказала Олена Клочко.