У четвер, 17 вересня у Бахмуті пройшов конкурс краси Міс Бахмут 2020. Претенденток було шість, а перемогу здобула Ельвіра Свинареко. За якими критеріями працювало журі та чим місцевий конкурс краси відрізнявся від стандартних змагань за корону – читайте в матеріалі.
Міс Бахмут проходить вже вдруге, крім того, ще проводили Міні Міс Та Містер Бахмут минулого року. Традицію проведення конкурсу організатори хочуть зробити щорічною.
Перше, про що слід сказати – відбір учасниць. Його проводили не за типовими стандартами краси. Параметри та вага дівчат – це зовсім не головне, зазначає організаторка конкурсу Анна Скрипник, представниця молодіжної ініціативної групи «A-One», формат конкурсу зовсім інший:
«Ми не повинні ділити людей. Хоч це і конкурс краси, де, по ідеї, маємо відбирати за стандартами, параметрами. Ні! Кожна дівчина достойна перемоги, кожна себе по своєму проявляє, кожна гарна, і я хочу, щоб всі мали рівні можливості»
Чітких критеріїв відбору учасниць не було – головне бажання показати себе, почуватися впевнено:
«Ми обираємо не найгарнішу дівчину міста, ми даємо можливість дівчатам проявити себе. Такі конкурси організовуємо, щоб зробити команду сильних жінок, і з ними разом розвиватися, мені це цікаво, тому я шукаю таких самих сильних людей, творчих, активних, з якими можна в подальшому працювати. Для них цей конкурс – це старт». Перша фотозйомка учасниць. Дівчина-стихія.
«У журі більшість також жінки, зазвичай, які пов’язані з індустрією краси, крім того, троє – чоловіки, які є активними учасниками громадського життя нашого міста. Журі учасниць заздалегідь не знали, це було важливим критерієм, аби фінал був справедливим», – додає Анна.
Цікаво було дізнатися й про підготовку до самого конкурсу, адже це досить тривалий та непростий процес, як працювали з учасницями та допомагали їм почуватися впевнено, організаторка додає, важливо зібрати сильну команду:
«Загалом, весь процес підготовки проходив легко, дівчата допомагали мені, дуже швидко навчалися. І стоячи в залі, безпосередньо під час конкурсу, я дійсно насолоджувалася. Це була дійсно сильна команда. Вони, не зважаючи на те, що суперниці, допомагали одна одній, поважали одна одну. Я завжди за те, щоб незалежно від того, чи є в тебе корона, стрічка, чи якийсь титул, ви маєте залишатися друзями, продовжувати працювати, бути разом, бути командою»
Отже, конкурсанток було шість, дефілювали у різних образах та брендах, відповідали на питання та змагалися у творчому конкурсі. Творчий конкурс готували буквально: кожна отримала завдання приготувати певний десерт, який мали оцінити журі.
Ще одним елементом, що відрізняв Міс Бахмут від типових конкурсів краси – відсутність дефіле в купальниках.
Переможницю визначали журі за результатами балів чотирьох конкурсів:
«В кожному конкурсі були різні критерії: була оцінка грації, оцінка страви, оцінка дефіле, оцінка образу. Потім приймали рішення на базі цих оцінок. Крім того, глядачі обирали Міс Інстаграм своїми уподобайками та коментарями» – говорить представник журі Олександр Уколов.
Корону Міс Бахмут 2020 за результатами журі здобула Ельвіра Свинаренко: молода мама та фітнес-тренерка спортивного клубу Fitzone.
На питання, чи хвилювалася перед конкурсом, говорить – дуже, не зважаючи на те, що ззовні виглядала досить впевнено:
«Не лише я, всі ми хвилювалися, переживали та підтримували одна одну. Найскладніше було, мабуть, зібратися до першого виходу, бо всі шалено хвилювалися, а після першого вже стало простіше».
Навіщо їй особисто брати участь у конкурсі краси? Відповідає: «аби спробувати щось нове, чого раніше не пробувала, і заради емоцій, які зараз просто зашкалюють!»
Крім безпосередніх дефіле та представлення учасницями своїх талантів та уміння триматися на сцені глядачів конкурсу розважали місцеві танцювальні колективи, світлове шоу з Краматорська.
Охочих підтримати учасниць було багато, атмосфера в залі неймовірна, кожен вболівав за свою фаворитку серед претенденток на звання Міс Бахмут 2020. Рішення журі глядачі підтримали.
Отож, можна по-різному ставитися до такого явища, як конкурси краси: з одного боку – це нав’язування стандартів та стереотипне уявлення про розумові здібності учасниць, об’єктивізація жіночого тіла, з іншого – свобода вибору в можливості самореалізації. Приємно бачити, що конкурс Міс Бахмут 2020 виявився вищим за якісь конкретні уявлення жіночої краси, натомість пропонує не просто змагатися у параметрах та довжині ніг, а відкриває учасницям певні можливості для самореалізації.
Матеріал, фото Марія Лященко