Як зруйнувати стереотип щодо того, що математичні та гуманітарні навички не можна поєднати? Відповідь на це питання знає Поліна Білоус, яка посіла третє місце на всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. До індустріального технікуму дівчина навчалася у російськомовній школі, і саме завдяки любові до математики почала досконало освоювати мову, а тепер поєднує ці предмети у науковій роботі.
У свої 18 Поліна здобула диплом технікуму за спеціальністю фінансова справа та страхування, визначилась з майбутньою професією, перетворила хобі у роботу та вступила до омріяного вишу.
Поки Поліна навчалася в Бахмутському індустріальному технікумі, двічі брала участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка: на першому курсі посіла VI місце, на третьому – III місце на обласних етапах конкурсу.
На обласний етап конкурсу імені Петра Яцика їздила тричі, протягом трьох років навчання в технікумі, завжди посідала перше місце.
Після того їздила на фінальні етапи – пробувала свої сили. Цього року таки зайняла призове місце серед навчальних закладів I-II рівнів акредитації (технікуми та коледжі) – отримала бронзу.
До ЗНО готувалася сама: українська мова та література і математика були обов’язковими для вступу до вишу, їх склала на 189 та 190 відповідно. Говорить, математику, все ж таки знає краще.
Навчалася Поліна у російськомовній школі, математика завжди входила у коло інтересів. Коли писала у 9-му класі роботу МАН з прикладної математики, стандарти роботи були українською. Тож почала використовувати українську, вивчаючи математику.
Після 9-го класу вступила у технікум, всі подальші Олімпіади, ЗНО, підготовка до іспитів – все це українською:
«Мені було нескладно після дев’яти років математики російською мовою перейти на українську, наново все вивчити. Всі державні стандарти, іспити, Олімпіади – воно все українською мовою, бо термінологія, все ж таки відрізняється».
Вперше поєднала мову і математику саме у роботі МАН, там використовувала графи у навчанні (Граф — це сукупність об’єктів із зв’язками між ними):
«Вони використовувалися мною і в мові, інформатиці, географії. Тобто, цією науково-дослідною роботою я підкреслила те, що математика може бути корисною будь-де. Таким чином, систематизувала свої знання».
Цього року вступила до Харківського національного університету імені Каразіна на економічну кібернетику, надалі планує пов’язати своє професійне майбутнє саме з математикою, бо то пристрасть усього життя, як говорить сама Поліна.
Матеріал Марія Лященко, фото з архіва Поліни Білоус.