Служби Управління праці та соціального захисту та Пенсійного фонду вже наступного тижня переїдуть до нового приміщення, а з 15 лютого планують розпочати прийом мешканців Бахмутської ОТГ.
Про це Громадському медіапорталу «Бахмут IN.UA» повідомила начальниця Управління праці та соціального захисту Бахмутської міської ради Інна Сподіна.
На час переїзду, з 8 по 15 лютого, фізичний прийом громадян тимчасово припинять. Продовжить працювати скринька за старою адресою по вулиці Горбатова.
Останні приготування до прийому відвідувачів стосувалися також усунення зауважень і порушень щодо доступності будівлі для людей з інвалідністю, які під час моніторингу виявила представниця комітету доступності, членкиня ГО «Бахмутске міське об’єднання інвалідів «Надія» Наталя Зубар. Як повідомляє замовник будівництва – Управління праці та соціального захисту, наразі недоліки, які конструктивно можна було виправити, усунули.
На в’їзді з вулиці Крайньої встановили поручні.
За словами депутата міської ради, члена ГО «Бахмутске міське об’єднання інвалідів «Надія» Артура Радковського, який перевіряв будівлю на доступність, після усунення недоліків, тепер проблем з доступністю немає.
«Я зміг заїхати в обидві будівлі без сторонньої допомоги. На пандус всередині прозорого офісу, де поклали слизьку плитку, закріпили рейки, які підвищують тертя. Розширили двері, там де Наталя просила встановити огорожу, це зробили. Я піднімався ліфтом, візочок нормально заїжджає, хоча основні сервіси будуть розташовані на першому поверсі і навряд чи це буде потрібно відвідувачам. Звісно, що не можна виправити такий момент, як розміщення конференц-залу на другому поверсі. Я не розумію, якщо будували з нуля, то чому не зробити її знизу. Ліфту немає, тож треба використовувати підйомник. Мені його показували. Ну це питання до проектувальників», – розказує Артур Радковський.
Депутат також повідомив, що у зв’язку з переміщенням Управляння праці на вулицю Перемоги, буде піднімати питання залучення додаткового транспорту. Оскільки підйом у 150-200 метрів до тролейбусу з вулиці Перемоги до вулиці Леваневського людям на візочках буде здолати важко. Якщо до соціального офісу раз у годину буде йти автобус і маршрут буде з’єднувати центр міста, вулицю Ювілейну з вулицею Перемоги, це значно полегшить логістику.
У другому корпусі немає ліфту, а конференц-зал знаходиться на другому поверсі, щоб піднятися людині на візочку закупили два змійових підйомника.
З приводу розташування конференц-зали представник проектної організації ПП «БАХМУТ- ПРОЕКТ» Роман Ованесов повідомив, що таким було технічне завдання замовників, а взагалі проєкт проходив експертизу у 2017 році – отримав позитивний результат, і майже одразу почалося будівництво.
«Набір державних норм щодо інклюзивності виданий 2018, а тільки у 2020 році Мінрегіонбуд забов’язав переглядати проекти на забудовах, що тривають. У цей момент будівництво соціального офісу відбулося на 90-95%. Тем не менш, перша будівля має два пандуси на вході, які відповідають нормам, тактильні позначки дверей та сходів для незрячих, ліфт, а у другому корпусі – два підйомники. Щодо розташування будівлі ніяких коментарів надати не можу. Ці будівлі мають значно кращі умови для людей з обмеженими можливостями ніж колишні місця Аналогів такого прозорого офісу в Донецькій області немає», – каже Ованесов.