На початку червня у Верховній Раді пройшла виставка картин, які намалювали діти з інвалідністю. В ній взяла участь зі своїми роботами Олександра Колесник. Картини юної мисткині відрізнялися від решти форматом, розмірами та змістом, мабуть, тому усі три були куплені. Детальніше розповідає мама дівчини – Альбіна Гребенюк.
Олександра почала малювати давно, спочатку вдавалося не все:
«Намалювати, наприклад, сонце для дитини з ДЦП дуже важко, щоби це було рівно, гарно і акуратно, починала з цього. Спочатку не дуже виходило. Проте залишати малювання не стали, разом із мамою вдосконалювали навички, та зрозуміли, що формат А4 замалий: треба малювати щось велике на чомусь великому» – говорить мама.
З таким форматом почало виходити краще. Під час локдауну мали вдосталь вільного часу щоби малювати та вдосконалювати техніку. Це був формат 1,5 м на 1,5 м листів ОСБ, розмальовували будівельними фарбами. Матеріали вдалося отримати на Фейсбуці, бо вони коштують не дешево.
Разом з бахмутською художницею Машею Вишедською Олександра спробувала свої сили в арт-проєкті «Великанські холми».
Остання виставка, у якій родина брала участь – «Аніматори та ілюстратори», крім Олександри було ще 7 учасників з інвалідністю. Всі картини Олександри купили троє народних депутатів. Картини дівчини це – ілюстрації у стилі стріт-арт. Виставка відбувалася 1-3 червня і кожного дня купували картину Олександри.
«Ми потрапили в тренд, можна сказати», – так пояснює успіх виставки мама дівчини.
Також дівчина дуже хотіла отримати автограф Миколи Тищенка, за яким слідкувала під час перегляду проєкту «Танці з зірками», він виявився одним із тих, хто придбав картину Олександри, тому автограф дівчина також отримала.
Гроші від продажу картин родина віддала на лікування шістьом на СМА (спинально-м’язова атрофія) хворим дітям, оскільки Альбіна сама мама дитини з інвалідністю: «Я знаю, що ця тисяча не особливо допоможе, це як крапля в морі. Але тут важлива підтримка. Залишитися сам на сам із хворобою – це страшно».
Донька Альбіни любить соцмережі, де часто бачить хворих дітей, які знімають відео та прикріплюють до них номер картки для збору коштів на своє лікування. Жінка впевнена, – це неправильно і жорстоко, дитина не повинна це робити, для цього мають бути державні програми.
«Хочу донести до людей при владі, що діти з ДЦП, з інвалідністю не повинні робити такі вчинки стосовно інших дітей. Наприклад СМА (спинально-м’язова атрофія) – це 2,5 мільйона доларів – страшна сума для мами».
На виставці картин родина не зупинилася і продовжує втілювати у життя творчі плани. Альбіна підіймає питання щодо великої кількості по місту реклами наркотичних засобів. Замальовувати її з балончиків, за словами жінки, не допомагає – написи з’являються знову.
Альбіна запропонувала ініціативу щодо замальовування такого виду рекламу та підняла це питання із заступником голови міської ради.
Для реалізації такого проєкту виділили паркан від магазину «Авоська» до вулиці Леваневського, який мама з донькою планують прикрасити картинами, які створить Олександра. Є багато охочих долучитися до проєкту – це також діти. Картини будуть у стилі, в якому малює дівчина – стріт-арт на плитах ОСБ. Їх вішатимуть на паркані. Це, сподівається Альбіна, значно ускладнить роботу тих, хто розмальовує стіни рекламою заборонених засобів. Та і загалом, краєвид із вікна, де живе жінка, зараз дуже депресивний, це треба змінювати, вважає вона. Матеріали купуватимуть власними коштами.
Родина продовжує збирати гроші на операцію для Олександри, яка допоможе дівчині стояти і мати змогу повільно рухатись.