Мешканка села Володимирівка Тетяна Лященко почала займатися створенням мотанок півтора роки тому, надихнувшись роботами інших майстринь, які побачила в мережі Інтернет. Зараз її ляльки прикрашають місцеві і не тільки виставки декоративно-прикладного та народного мистецтва.
Почалося все із виходом на пенсію, у жінки з’явилося більше вільного часу, тому вирішила знайти для себе хобі. Починала з простішого. Аби зрозуміти свої помилки, викладала свої роботи у Фейсбук. Спочатку, говорить, було багато критики від досвідчених майстринь. Проте це не зупинило жінку, натомість надихнуло працювати над вдосконаленням своєї майстерності. Були і поради.
«Головне вміти сприймати критику та продовжувати експериментувати. Якщо тобі щось подобається, не пізно починати і у 60» – говорить Тетяна.
Ляльки жінка створює, надихаючись українськими історичними постатями та міфологією, наприклад є козаки, княгиня Ольга, домовий. Бере за приклад класичні ляльки-мотанки та їх сакральні символи, проте кожна лялька Тетяни має свої особливі риси, якими жінка наділяє свої вироби. Тому, свої ляльки жінка називає «мотанками на сучасний лад» або інтер’єрними ляльками.
«Створення мотанок, це радше щось магічне, мої ж ляльки, більше мають естетичне спрямування» – додає Тетяна.
Лялька-мотанка, зазвичай, не має обличчя, деякі ляльки Тетяни – навпаки.
Наразі для майстрині ляльки основний спосіб провести вільний час. Створення однієї ляльки займає часом місяць: «Наприклад, на намотування хреста йде пару днів, одяг часом займає теж не один день, плюс треба завжди обирати матеріал, можу зробити одяг, а він мені не подобається по завершенні: кольори не такі, намисто не підходить, – тоді переробляю. До того ж не виходить займатися лише ляльками весь час».
Жінка бере активну участь у громадському житті села: у місцевому будинку культури проводить майстер-класи та робить вироби на замовлення.
Зараз жінка займається створенням експозиції з для місцевого Будинку культури на виставку до річниці Голодомору в Україні, говорить, завдання відповідальне, чи не вперше треба передати своїми роботами не позитивні емоції, а нагадати про трагічні події.
Крім ляльок жінка відкриває для себе й інші види декоративно-прикладного мистецтва, як, наприклад, вишивка стрічками, чи виготовлення предметів декору.