На сьогодні в ЦПМСД залишилося 176 особового складу – і лікарів, і медичного персоналу. Якщо ситуація буде погіршуватися, то лікарі будуть приймати пацієнтів в амбулаторії №1. Там створили умови і для роботи, і для перебування у разі бойових дій.
“На жаль, мені довелося виїхати з Бахмуту. Наша електронна система знаходиться під загрозою, тому щоб була можливість нараховувати заробітну плату працівникам, проводити закупівлі, інші необхідні операції, я забрала із собою правовстановлюючі документи і електроні ключі. Зараз в Бахмуті працює моя заступниця Мовчанова Олена, ми з нею на постійному зв’язку. Лишати рідне місто мені було дуже боляче…”, – розказала Світлана Шабаліна головна лікарка ЦПМСД Бахмуту.
До кінця тижня лікарі, які залишилися в громаді, працюють по своїм робочим місцям. З понеділка, 11 квітня, пацієнтам радять звертатися до амбулаторії №1, там їх приймуть і нададуть первинну медичну допомогу.
“Поки сімейні лікарі працюють по всіх амбулаторіях. Комунальний транспорт же не працює, тому дістатися пацієнтам в амбулаторію №1 буде важко. Можливо, якщо ситуація дозволить, залишимо працювати і ще деякі амбулаторії”, – розказала Олена Мовчанова заступниця головної лікарки ЦПМСД Бахмута.
Також працює call-центр ЦПСМД Бахмуту, пацієнтів обслуговують телефоном. Нагадуємо телефони: 050 329 02 30, 095 292 44 04
Ситуація з ліками на сьогодні більш-менш нормальна – в аптеках є ліки та медичні препарати. ЦПМСД забезпечена інсуліном, і пацієнти можуть його отримати через сімейного лікаря, також працює онлайн консультація, лікарей-ендокринологів в місті не залишилося.
Громада мінімально, але все ж таки забезпечена посттравматичними речами, перев’язувальними матеріалами. Вони надходять і централізовано, і завдяки гуманітарної допомоги. Наразі чекають гуманітарну допомогу від Львівської ОДА.
Також Світлана Шабаліна і Олена Мовчанова додають, що медичний персонал первинного рівня, який залишився, готується надавати медичну допомогу у разі бойових дій, будуть справлятися, бо іншого виходу в них немає.