Виїжджаючи з Бахмута до родини у Полтаву, Олександр Сотников забрав з собою найцінніше – техніку і двоколесного друга. Про складнощі та особливості маршруту довжиною 360 км, який він подолав за три дні – читайте в матеріалі.
Велолюбитель давно подорожує Україною. До 2012 року разом з друзями влаштовував велосипедні подорожі до Криму, часом подорожував сам. На такий незвичний спосіб евакуації його надихнув товариш, який евакуювався із Маріуполя до Запоріжжя велосипедом.
«Шкода було кидати велосипед, він доволі коштовний, понад 1000 доларів, по суті, найдорожче, що віз. По-друге: це хоч якась подорож, мозок відпочиває від напруги», – пояснює Олександр Сотников.
У комендантську годину з намету не виходив
Маршрут прокладав сам, у гугл картах:
«Обрав маршрут пішки, бо гугл тоді прокладає всі можливі дороги – маленькі, ґрунтові. Довелося їхати розбитими дорогами дуже повільно, по трасах, можливо, було б навіть швидше».
Долав близько 120 кілометрів на день. Загалом проїхав приблизно у 360 кілометрів. Назад планує повертатися так само велосипедом.
Подорожувати одному наразі небезпечно, хоча на машині, вважає, було б ще страшніше. Розказує, що на блокпостах перевіряли документи, часом речі. Ночував у наметі, уточнює, що в комендантську годину з намету не виходив.
«Як Бог відвів»
За маршрутом мав їхати через Краматорськ, проїжджати повз залізничний вокзал. Саме того дня вокзал Краматорська обстріляли з боку тимчасово окупованих територій.
«Як Бог відвів, я трохи переплутав і поїхав через Костянтинівку, тоді вибирався на північ, щоб потрапити на свій маршрут», – згадує чоловік.
З собою взяв лише найцінніше, з того, що вмістилося в рюкзак: камери, носії з комп’ютера, документи, речі, щоб не змерзнути.
Фізично було важко подолати маршрут, бо це перша поїздка в цьому році – пів року нікуди не їздив. До того ж погода ще не сприяє комфортним подорожам.
«На третій день було легше, якби подорожував два тижні, то взагалі б летів 200 кілометрів на день. Важко було ще й через зимовий одяг, бо зранку +4, вдень +20, а з себе нічого не знімеш – покласти нікуди», – додає Олександр.
Поки їхав спостерігав, як відбуваються посівні роботи, наче війни й немає, лише оголошення у селах про комендантську годину та поводження під час обстрілів, звернення до Путіна та Росії з відомим напрямком руху, повертають до реальності.
Фото Олександр Сотников, тескт Марія Лященко.