Наразі Донецький та Луганський регіони перетворились на скупчення пекла та поле бою – щоденні обстріли, зруйновані будинки, загиблі та поранені. Та попри всі негаразди люди продовжують жити й думати про перспективу, набувають нові знання і навички, задля розвитку України. Про участь в новому міжнародному проєкті розказує мешканка Бахмута, тім-лідерка української команди, Софія Бамбуля.
«Коли мене запросили на проєкт «Giving back to You(th)» до Польщі, в мене не було жодних сумнівів їхати чи ні. Я точно знала, що там повинні бути активісти східного регіону, які потім працюватимуть з нашою молоддю», – розповідає активістка.
Три українки зі сходу стали представницями України на зустрічі дванадцяти європейських держав. Учасниці поділились досвідом роботи з молоддю на Донеччині та в Україні.
«Хтось був у шоці, що ми приїхали, інші намагались підтримати й сказати як це страшно – переживати ці події зараз. Але більш за все мене вразила реакція хлопця з білоруської команди. Він сказав, що був впевнений, що будуть українці, які перебували в Польщі й не чекав, що хтось готовий приїхати аж з Донеччини. Тоді я була ще більш горда за своє коріння й розуміння своєї ідентифікації!» – саме так дівчина коментує перші реакції на появу українських представників.
За тиждень навчання 26 осіб з різних країн обмінялись досвідом, навчилися розробляти програми для роботи з молоддю, щоб реалізувати їх у своїх країнах.
«Неважливо де ми знаходимось зараз: в Україні, закордоном або в рідному місті під обстрілами – ми були й залишається українцями з Донеччини, які готові працювати задля майбутнього нашого регіону. Спілкуючись з учасниками з різних країн, ми ще раз зрозуміли наскільки в нас багато ресурсів і змоги творити новітню історію. Війна може знищити будівлі, міста, навчальні заклади, але поки живі ми – Донеччина буде існувати й ми зробимо все, щоб наша молодь була в Україні», – підсумовує Софія.
В рамках «Giving back to You(th)» вже проведено перший освітній захід для молоді в Хмельницькому. На ньому учасники отримали інформацію щодо можливостей для української молоді під час бойових дій та розібрали свої особисті потреби й постановку мети. Також незабаром пройде онлайн-тренінг з медіа-грамотності в кооперації з Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром на якому учасники зможуть підвищити навички критичного мислення, яке є особливо важливим під час гібридної війни.